Οι τρεις νικητήριες μασκότ του έργου μας “Basket in Hands”

Την εβδομάδα που μας πέρασε διεξήχθη η ψηφοφορία για τις τρεις μασκότ του ευρωπαϊκού μας έργου “Basket in Hands”.

Έπειτα από την καταμέτρηση  που πραγματοποιήθηκε  σας παρουσιάζουμε τις νικητήριες μασκότ.

Πρώτη θέση: “Επιτάφιος”

Δεύτερη θέση: “Το πασχαλινό καροτσάκι με τα κόκκινα αυγά”

Τρίτη θέση: “Το κίτρινο κοτοπουλάκι”

Οι νικητήριες μασκότ έχουν ήδη αναρτηθεί στην πλατφόρμα του eTwinning και παρουσιάστηκαν στους μαθητές και συναδέλφους  εκπαιδευτικούς των σχολείων του εξωτερικού. Όπως και εκείνοι μας παρουσίασαν τις δικές τους.

Το επόμενο βήμα θα είναι η διαδικτυακή ψηφοφορία μεταξύ των μασκότ όλων των συμμετέχουσων χωρών  από την οποία θα προκύψει η μία και μοναδική, που θα μας συνοδέψει ως το τέλος του έργου μας.

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε ξανά να ευχαριστήσουμε όλους τους γονείς για την τόσο ενεργή συμμετοχή τους. Οι κατασκευές ήταν όλες υπέροχες και με πολλή φαντασία!

Ας μας ευχηθούμε λοιπόν Καλή επιτυχία.

Κατηγορίες: Baskets in Hands, Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Etwinning. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.