Κλείνοντας ένα κεφάλαιο….εξ αποστάσεως

Μια δύσκολη χρονιά με πολλά και ποικίλα  συναισθήματα τελείωσε. Βρισκόμαστε στην μέση του καλοκαιριού προκειμένου να ξεκουραστούμε, να γεμίσουμε τις μπαταρίες μας, αναμένοντας την νέα σχολική χρονιά με ελπίδα και αισιοδοξία.

Η εξ αποστάσεως εκπαίδευση σίγουρα ήταν κάτι πρωτόγνωρο και πολύ δύσκολο για όλους μας στο πρακτικό κομμάτι. Όμως τα συναισθήματα που νιώθαμε κάθε μεσημέρι που βρισκόμασταν, τα χαμόγελα των παιδιών που βλέπανε έστω από μακριά τους φίλους τους και ανταλλάσσανε τα νέα τους ήταν αυτό που ίσως θα παραμείνει στην σκέψη μας πολύ περισσότερο.

Στη δύσκολη περίοδο της πανδημίας όμως  η εξ αποστάσεως ΕΠΑΦΗ ήταν τελικά αυτή που μας βοήθησε να μην απελπιστούμε, να μοιραστούμε πολλά  χαμόγελα, εμπειρίες και δύναμη για να αντιμετωπίσουμε την κατάσταση.

Εύχομαι σε όλους  καλό υπόλοιπο καλοκαιριού με υγεία!

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το Α και Β μέρος με τις δραστηριότητες και δημιουργίες των μαθητών του 2ου Ολοήμερου τμήματος.

Κατηγορίες: Γενικά, Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.