Ευχαριστίες!

Ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας θέλει να εκφράσει τις θερμές ευχαριστίες του σε όλους όσους φρόντισαν για την καλή και ασφαλή λειτουργία του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2020/2021.

Οι ευχαριστίες μας ανήκουν:

•  Στην πρόεδρο της  Κοινότητας Παστίδας κυρία  Αυγενικού Ειρήνη για όλες τις ενέργειες που έχουν πραγματοποιηθεί στο νηπιαγωγείο μας, πάντα παρούσα και ενεργή στις δράσεις.
  • Στον Αντιδήμαρχο Πεταλούδων Αναστάσιο Σπανό για την αντικατάσταση του χαλικιού της αυλής μας καθώς και την τοποθέτηση ξύλινου φράχτη γύρω από την νέα  παιδική χαρά.
  • Στον κύριο Μπαρτατίλα  Νικόλαο για τον καθαρισμό του αύλειου χώρου από το παλαιό χαλίκι .
  • Στον κύριο Γιακουμπά Ιωάννη για την τοποθέτηση αντιολισθητικού δαπέδου στην κεντρική είσοδο του νηπιαγωγείου.
  • Στον κύριο Χρυσοχόο Αντώνη  για τον εθελοντικό καθαρισμό του  εξωτερικού χώρου του νηπιαγωγείου ο οποίος πραγματοποιήθηκε με μέλη του συλλόγου, όπως επίσης και για την τοποθέτηση πλακιδίων για την δημιουργία νέου διάδρομου στην παράπλευρη είσοδο του νηπιαγωγείου.
  • Στους  επιχειρηματίες της Παστίδας για την οικονομική ενίσχυση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Επίσης θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την ενεργητικότητά του και για την άμεση ανταπόκριση στα θέματα που απασχολούσαν το νηπιαγωγείο μας.

Συγκεκριμένα ο σύλλογος προέβη στις παρακάτω ενέργειες:

• Στην αντικατάσταση της  κεραμοσκεπής στην κεντρική είσοδο.
  • Στο βάψιμο της  περίφραξης και την επιδιόρθωση στις σκάλες της εισόδου.
  • Στην τοποθέτηση φωτισμού στους εξωτερικούς χώρους.
  • Στον καθαρισμό του αύλειου χώρου, στην τοποθέτηση γεώπανου και νέου χαλικιού.
  • Στην αγορά των πλακιδίων για την δημιουργία διαδρόμου στην παράπλευρη είσοδο.
  • Στην εγκατάσταση αυτόματου ποτίσματος και βρύσης στον πίσω χώρο του σχολείου.
  • Στην κατασκευή ξύλινης κατασκευής, παγκάκι, περιμετρικά του μεγάλου δέντρου της αυλής μας.

Τέλος θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους εσάς τους γονείς για τη στήριξη σας προς το σχολείο μας.

Πάντα με γνώμονα το καλό και την ασφάλεια των παιδιών ελπίζουμε πως και στο μέλλον τα θέματα που αφορούν το σχολείο μας θα λύνονται με την ίδια διάθεση για συνεργασία όπως και την φετινή σχολική χρονιά.

Δημοσιεύθηκε στην Γενικά, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.