Αρχεία για 18 Μαρτίου 2018

ΔΟΕ: Για τη συνάντηση με τον Υπουργό Παιδείας με αίτημα την πραγματοποίηση μόνιμων διορισμών. Η απόφαση του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. για πραγματοποίηση κινητοποιήσεων »

«Μηδέν», ήταν η απάντηση του Υπουργού Παιδείας στο μοναδικό ερώτημα που του έθεσε το Δ.Σ. της  Δ.Ο.Ε. «πόσοι διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών θα πραγματοποιηθούν την επόμενη σχολική χρονιά;» στη σημερινή συνάντηση στο Υπουργείο Παιδείας.

ΔΟΕ: Σχετικά με τον θεσμό των Συμβασιούχων Γενικών Καθηκόντων για τις ανάγκες των Σχολικών Μονάδων »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. επισημαίνει ότι οι αυξημένες ανάγκες λειτουργίας των σχολείων κάνουν αναγκαία τη σταθερή υποστήριξη από επιστημονικό  και βοηθητικό προσωπικό όλων των ειδικοτήτων, όπως και μόνιμο προσωπικό στην καθαριότητα.