Αρχεία για 7 Σεπτεμβρίου 2016

N. Ράμμος: Χρονοδιάγραμμα υπηρεσιακών μεταβολών από το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας »

Αύριο Πέμπτη 8/9 θα συνεδριάσει το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας προκειμένου να εξετάσει τις αποσπάσεις και τις προσωρινές τοποθετήσεις νηπιαγωγών. Στη συνέχεια θα ανακοινωθούν τα λειτουργικά κενά, προκειμένου να δηλώσουν σχολεία προτίμησης οι 169 αναπληρωτές δάσκαλοι και νηπιαγωγοί γενικής και ειδικής αγωγής που προσλήφθηκαν στο ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας.

ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας: Αποσπάσεις και συμπλήρωση ωραρίου εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ06 »

Δείτε εδώ την απόφαση με τις αποσπάσεις και τη συμπλήρωση ωραρίου εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ06.

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Κοινοποίηση Πινάκων Διευθυντών Δ.Σ. Κυνοπιαστών »

Η Δ/νση Π.Ε. Κέρκυρας κοινοποιεί τους παρακάτω πίνακες υποψηφίων Διευθυντών για το Δημοτικό Σχολείο Κυνοπιαστών.

Τα ονόματα 169 δασκάλων και νηπιαγωγών Γενικής και Ειδικής Εκπαίδευσης στο ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας »

Ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων οι προσλήψεις δασκάλων και νηπιαγωγών Γενικής και Ειδικής Εκπαίδευσης. Στο ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας προσλήφθηκαν συνολικά 169 εκπαιδευτικοί. Στη γενική αγωγή με τους 85 δασκάλους και 73 νηπιαγωγούς καλύπτονται όλα τα κενά. Στην ειδική αγωγή δεν καλύπτονται όλα τα λειτουργικά κενά. Τις επόμενες μέρες αναμένονται και οι προσλήψεις ειδικοτήτων.

Προσλήψεις 5179 δασκάλων και νηπιαγωγών Γενικής και Ειδικής Εκπαίδευσης »

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι για το σχολικό έτος 2016-2017 προσλαμβάνονται ως προσωρινοί αναπληρωτές: 1.261 Δάσκαλοι ΕΑΕ (ΠΕ71) και 223 Νηπιαγωγοί ΕΑΕ (ΠΕ61 και ΠΕ60.50) για την κάλυψη λειτουργικών κενών σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ) ή/και των Τμημάτων Ένταξης της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και 2.360 εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ70-Δασκάλων και 1.335 […]