Αρχεία για 6 Απριλίου 2016

Ορισμός Εξεταστικού Κέντρου ΚΠγ Ιουνίου 2016 Περιφέρειας Ιονίων Νήσων »

Εξεταστικό Κέντρο για τη διεξαγωγή των εξετάσεων του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας εξεταστικής περιόδου Νοεμβρίου 2015, (εννοεί Ιουνίου 2016) στην Περιφέρεια Ιονίων Νήσων, ορίζεται το 1ο Γενικό Λύκειο Κέρκυρας στο Νομό Κέρκυρας.

Διευκρινίσεις για τη διασύνδεση του “my school” με το Εθνικό Δημοτολόγιο »

Πραγματοποιείται η διασύνδεση του Πληροφοριακού Συστήματος «myschool» με την κεντρική βάση δεδομένων του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Εθνικού Δημοτολογίου (ΟΠΣΕΔ) με σκοπό την άντληση των απαραίτητων στοιχείων για την πραγματοποίηση της διαδικασίας εγγραφών στις Σχολικές Μονάδες Π.Ε. και Δ.Ε. της χώρας.

Β. Παληγιάννης: Συνεδριάζει την Παρασκευή 8-4-2016 το Συμβούλιο Επιλογής Σχολικών Συμβούλων »

Συνεδριάζει το Συμβούλιο Επιλογής Σχολικών Συμβούλων την Παρασκευή 8-4-2016 με τα παρακάτω θέματα: