Αρχεία για 15 Φεβρουαρίου 2016

B. Παληγιάννης: Αδικαιολόγητη καθυστέρηση συγκρότησης του Συμβουλίου Επιλογής Σχολικών Συμβούλων »

Δεκατρείς μήνες μετά τη λήξη της θητείας του Συμβουλίου Επιλογής Σχολικών Συμβούλων εξακολουθεί να βρίσκεται σε εκκρεμότητα η συγκρότηση νέου Συμβουλίου.

Υπ. Παιδείας: Σε ισχύ η Υ.Α του 2014 για τη σύνταξη των πινάκων αναπληρωτών ΕΑΕ »

Εξακολουθεί να ισχύει η Υπουργική Απόφαση του 2014 (128005/Δ2/8-8-2014) που καθορίζει τον τρόπο σύνταξης των πινάκων αναπληρωτών ΕΑΕ (προϋποθέσεις ένταξης, πρόταξη των υποψηφίων με προπτυχιακούς τίτλους στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευσης, καθώς και τα κριτήρια μοριοδότησης).

ΑΔΕΔΥ: Κάλεσμα στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας των Ομοσπονδιών ΔΟΕ – ΟΛΜΕ »

Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. εκφράζει την αλληλεγγύη των εργαζομένων στο Δημόσιο, στον κοινό αγώνα ΔΟΕ – ΟΛΜΕ, ενάντια στις περιπτώσεις μετακινήσεων εκπαιδευτικών, που έχουν ως γνώμονα τη λογιστική αντίληψη για την εκπαίδευση και απαιτεί να καλυφθούν τα κενά, που υφίστανται ακόμη και 5 μήνες μετά την έναρξη της σχολικής χρονιάς, με μόνιμους διορισμούς.