Αρχεία για 8 Ιανουαρίου 2016

Ανεπίσημα αποτελέσματα εκλογών για Δ/ντή Π.Ε. Κέρκυρας »

Με καθολική συμμετοχή και των 76 εκπαιδευτικών (Διευθυντών, Υποδιευθυντών και Προϊσταμένων σχολικών μονάδων)  ολοκληρώθηκε η ψηφοφορία για Διευθυντή Εκπαίδευσης στη Διεύθυνση Π.Ε. Κέρκυρας.

Η εγκύκλιος με οδηγίες για το νέο μισθολόγιο όλων των δημοσίων υπαλλήλων »

Εκδόθηκε από το υπουργείο Οικονομικών η εγκύκλιος με την οποία παρέχονται οδηγίες για την εφαρμογή των μισθολογικών ρυθμίσεων των υπαλλήλων του Δημοσίου, των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης (Ο.Τ.Α.) πρώτου και δεύτερου βαθμού, των Νομικών Προσώπων Δημοσίου (Ν.Π.Δ.Δ.) και Ιδιωτικού Δικαίου (Ν.Π.Ι.Δ.), καθώς και των Δ.Ε.Κ.Ο. καθώς και άλλες μισθολογικές διατάξεις.

Ενστάσεις κατά τροποποίησης πινάκων αναπληρωτών ΠΕ70 ΠΕ60 »

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι αναρτώνται στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού Π.Ε. και Δ.Ε. (Ο.Π.Σ.Υ.Δ.): http://e-aitisi.sch.gr (με ημ/νία ανάρτησης 07-01-2016) οι προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ70-Δασκάλων και ΠΕ60-Νηπιαγωγών σχολ. έτους 2015-2016, βάσει της με αριθ. 210226/Ε1/22.12.2015 (Φ.Ε.Κ. 2846/Β’/24.12.2015 – ΑΔΑ: ΩΡ8Τ4653ΠΣ-Κ1Γ) Υπουργικής Απόφασης με θέμα “Τροποποίηση της […]