Αρχεία για 8 Δεκεμβρίου 2015

Το ΦΕΚ ορισμού κριτηρίων μεταθέσεων σε κενές οργανικές θέσεις εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ) »

Δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης η απόφαση που καθορίζει τα κριτήρια μεταθέσεων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ). Δείτε εδώ το ΦΕΚ.2635/7-12-2015τ.Β΄.

ΑΔΕΔΥ: Συγκέντρωση συμπαράστασης στον Παντελή Βαϊνά »

Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. εκφράζοντας τη συμπαράστασή της στο συνάδελφο Παντελή Βαϊνά του οποίου η δίκη συνεχίζεται την Πέμπτη, 10 Δεκεμβρίου 2015, αποφασίζει διευκολυντική στάση εργασίας για την ημέρα αυτή, από τις 8:00π.μ. έως τις 11:00π.μ. και συγκέντρωση συμπαράστασης στις 9:00π.μ. στα δικαστήρια της Πρώην Σχολής Ευελπίδων (κτήριο προκάτ 2).

Συγκρότηση ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας ως συμβούλιο Επιλογής Στελεχών Εκπαίδευσης »

Με απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή Π.Ε. & Δ.Ε. Ιονίων Νήσων συγκροτήθηκε το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας ως συμβούλιο Επιλογής Στελεχών Εκπαίδευσης. Δείτε εδώ την απόφαση.

ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας: Τοποθέτηση Προϊσταμένων 1/θ Νηπ/γείων και 1/θ Δημ/κών Σχολείων Γενικής Αγωγής »

Δείτε εδώ την απόφαση με την τοποθέτηση Προϊσταμένων 1/θ Νηπιαγωγείων και 1/θ Δημοτικών Σχολείων Γενικής Αγωγής.