Αρχεία για 22 Αυγούστου 2014

Διορισμός 13 Νηπιαγωγών από τον πίνακα διοριστέων του οικείου γραπτού διαγωνισμού του Α.Σ.Ε.Π. 2008 »

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ 1115/22-08-2014 τ.Γ΄) η Υπουργική Απόφαση διορισμού, σε θέσεις μόνιμων εκπαιδευτικών, δεκατριών (13) εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ60-Νηπιαγωγών σχολ. έτους 2013-2014, από τον πίνακα διοριστέων του οικείου γραπτού διαγωνισμού του Α.Σ.Ε.Π. 2008.

B. Παληγιάννης: Περισσότεροι από 20.000 οι υποψήφιοι αναπληρωτές δάσκαλοι και νηπιαγωγοί »

Με βάση τα στοιχεία των υπηρεσιών του Υπουργείου Παιδείας οι εγγεγραμμένοι στους προσωρινούς πίνακες αναπληρωτών είναι:

Β. Παληγιάννης & Δ. Μπράτης: Αίτημα για συνάντηση με τον Υπουργό Παιδείας κ. Ανδρέα Λοβέρδο »

Κύριε Υπουργέ, Με αφορμή τη σημερινή έναρξη των συνεδριάσεων του ΚΥΣΠΕ για την εξέταση των αιτήσεων απόσπασης των εκπαιδευτικών της Π.Ε., από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ, ως αιρετοί εκπρόσωποι των εκπαιδευτικών της Π.Ε. στο Υπηρεσιακό Συμβούλιο,  ζητάμε να έχουμε, σήμερα,  συνάντηση μαζί σας για να σας ενημερώσουμε διεξοδικά για το θέμα.

ΔΟΕ: Παράσταση διαμαρτυρίας τη Δευτέρα 25/8 στο Υπ. Παιδείας για αποσπάσεις και διορισμούς »

Mε απόφασή τους τα μέλη του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. θα πραγματοποιήσουν παράσταση διαμαρτυρίας τη Δευτέρα 25/8/2014 στις 11.00 π.μ. στο Υπουργείο Παιδείας με θέμα: «Υλοποίηση αποσπάσεων και μόνιμων διορισμών»

Ψηφιακό εκπαιδευτικό περιεχόμενο και σχετικές υπηρεσίες για την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση »

Tο «Ψηφιακό Σχολείο» είναι ένα σύνολο δράσεων που στοχεύουν στην επιτυχή ένταξη και ενσωμάτωση των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνιών στην καθημερινή εκπαιδευτική πρακτική στο σχολείο. Για περισσότερα δείτε εδώ.