Αρχεία για 6 Σεπτεμβρίου 2012

Πίνακες με τα λειτουργικά κενά για τους αναπληρωτές ΠΕ60 & ΠΕ70 »

Το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας στη σημερινή του συνεδρίαση (6-9-2012) αφού εξέτασε τις 3 αιτήσεις για βελτίωση θέσης και αφού έλαβε υπόψη τις χθεσινές προσλήψεις αναπληρωτών, προχώρησε στην κατάρτηση του πίνακα με τις κενές θέσεις για τους κλάδους ΠΕ60 και ΠΕ70. Οι αναπληρωτές συνάδελφοι ως αύριο αργά το μεσημέρι θα πρέπει να δηλώσουν τα σχολεία προτίμησής τους.

ΔΟΕ: Ανοιχτή επιστολή προς τους γονείς »

Συναδέλφισσες, Συνάδελφοι, Στο ξεκίνημα μιας εξαιρετικά δύσκολης σχολικής χρονιάς, το Δ.Σ. της Ομοσπονδίας αποφάσισε να απευθύνει ανοιχτή επιστολή προς τους γονείς των μαθητών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης προκειμένου να τους ενημερώσει για τα συσσωρευμένα προβλήματα που αντιμετωπίζει το Δημόσιο Σχολείο και οι Εκπαιδευτικοί.

ΔΟΕ: Ανακοίνωση-κάλεσμα για την απεργία και τα συλλαλητήρια στις 12 του Σεπτέμβρη 2012 »

Συναδέλφισσες, Συνάδελφοι, Τα βάρβαρα μέτρα διαρκών περικοπών των μισθών των εργαζομένων δεν έχουν σταματημό. Οι εκπαιδευτικοί ευρισκόμενοι στο «μάτι» του κυκλώνα αδυνατούν να ζήσουν με τους μισθούς ένδειας και απόλυτης εξαθλίωσης. Το πρόβλημα είναι ακόμη μεγαλύτερο για τους νέους συναδέλφους οι οποίοι εκτός από τους μισθούς φτώχειας των 645 ευρώ έχουν να αντιμετωπίσουν και τις […]

Συνάντηση ΑΔΕΔΥ με Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο »

Οι εξελίξεις στο χώρο της υγείας όπως διαμορφώνονται με βάση τις επιταγές της Τρόικα και την απόλυτη εφαρμογή των μνημονίων, στα οποία δυστυχώς συμφώνησε και υλοποιεί η τρικομματική κυβέρνηση της Ελλάδας, δημιουργούν γεγονότα που διαλύουν κυριολεκτικά το δημόσιο σύστημα υγείας και οδηγούν τους ασφαλισμένους Έλληνες σε πρωτοφανή εγκατάλειψη.

Δ/νση Π.Ε. Κέρκυρας: Αποσπάσεις τοποθετήσεις ΠΕ11, ΠΕ06, ΠΕ16 »

Από το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας ανακοινώθηκαν οι αποσπάσεις – τοποθετήσεις των εκπαιδευτικών ΠΕ11, ΠΕ06 και ΠΕ16 όπως φαίνονται στους παρακάτω πίνακες. Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί να παρουσιαστούν στα σχολεία και αναλάβουν υπηρεσία μέχρι την Παρασκευή 7-9-2012.