Υποδοχή των νέων μαθητών!

Σήμερα υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας τα παιδάκια των Παιδικών Σταθμών του Δήμου Ραφήνας-Πικερμίου που του χρόνου θα είναι τα νέα μας Προνηπιάκια. Η συγκεκριμένη Δράση πραγματοποιείται στα πλαίσια της ομαλής μετάβασης των νέων μαθητών στο Νηπιαγωγείο μας. Η χαρά όλων μας ήταν απερίγραπτη, καθώς φέτος υπό το συντονισμό της κας Σοφίας Πανταζίδου, τα Προνηπιάκια επισκέφτηκαν και τις 3 τάξεις, κάθε μία από τις οποίες λειτούργησε ως σταθμός!
Συγκεκριμένα…
Τμήμα 2/1ος Σταθμός: Υποδοχή με την καλημέρα μας! (Υπεύθυνη Νηπιαγωγός M. Δράκου)
Τμήμα 1/2ος Σταθμός: Ξενάγηση στο χώρο του σχολείου και γνωριμία με τη Bee-bot. Η ξενάγηση πραγματοποιήθηκε από τους ξεναγούς του Τμήματός μας! (Υπεύθυνη Νηπιαγωγός Β.Τσινταράκη)
Τμήμα 3/3ος Σταθμός: Παιχνίδια στο Διαδραστικό Πίνακα (Υπεύθυνη Νηπιαγωγός Τ.Κανδύλη)
Αυλή/4ος Σταθμός: Ομαδικά παιχνίδια υπό τον συντονισμό της κας Σ.Πανταζίδου (Υπεύθυνη Τμήματος Ένταξης).

Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με την προσφορά δώρων στους καλεσμένους μας, τα οποία είχαν προετοιμάσει τα παιδιά του Ολοήμερου Τμήματος (Υπεύθυνη Νηπιαγωγός Ε.Καλαμίδα)

Η Προϊσταμένη
Β.Τσινταράκη