ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 2019-2020

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 18-04-2019

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Οι εγγραφές των νηπίων & προνηπίων θα γίνονται από 6 Μαΐου έως 20 Μαΐου 2019.
Η φοίτηση των προνηπίων (που έχουν γεννηθεί το 2015) στο Δήμο μας είναι πλέον υποχρεωτική. Τα νήπια (έχουν γεννηθεί το 2014) που ήδη φοιτούν στο Νηπιαγωγείο γράφονται αυτεπάγγελτα στο δεύτερο έτος φοίτησης.
Απαραίτητα δικαιολογητικά :
1. Πιστοποιητικό γέννησης (αναζητείται από το Νηπιαγωγείο μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος «myschool»)
2. Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας (γίνεται έλεγχος εμβολιασμών)
3. Αίτηση εγγραφής –Υπευθυνη δήλωση (συμπληρώνεται στο Νηπιαγωγείο )
4. Υπεύθυνη δήλωση του γονέα/κηδεμόνα ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση του νηπίου (συμπεριλαμβάνεται στο έντυπο της αίτησης-υπεύθυνης δήλωσης)
5. Αίτηση εγγραφής στο Προαιρετικό Ολοήμερο πρόγραμμα (συνοδεύεται από τα απαραίτητα δικαιολογητικά)
6. Αποδεικτικό στοιχείο τόπου διαμονής (π.χ λογαριασμός ΔΕΗ ή ΟΤΕ)
7. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ, δίνεται για να συμπληρωθεί από γιατρούς)
Σημείωση
Παρακαλούμε για τις εγγραφές των νηπίων να προσέρχεστε τις καθημερινές εργάσιμες ημέρες, Δευτέρα έως Παρασκευή & ώρα 12:00 έως 14:00 μ.μ.