Το αποτύπωμα του 1821 στον τόπο μου

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ | Κατηγορία Προγράμματα | , στις 11-06-2021

Το Νηπιαγωγείο Αγίας Άννας συμμετέχει στην Εκπαιδευτική, μαθητική δράση – διαγωνισμό   <<Το αποτύπωμα του 1821 στον τόπο μου>>την παρακάτω διαδραστική αφίσα και τίτλο :

Η Μπολοβίναινα ηρωίδα της Αγίας Άννας

Πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο

designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

Πορεία με στόχο , οι μαθητές αναλαμβάνουν δράση.

0

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ | Κατηγορία Ανακοινώσεις- Ενημερώσεις, Προγράμματα | , στις 10-06-2021

Μια πορεία με στόχο να ακουστεί η φωνή μας για την προστασία του περιβάλλοντος και τη κλιματική αλλαγή. Έγινε σε συντονισμό με άλλα 24 Νηπιαγωγεία που συμμετέχουμε στο πρόγραμμα Ενεργά σχολεία μια οικοσυμμαχία και διοργανώθηκε με από την ActionAid . Στο βίντεο που ακολουθεί   το νηπιαγωγείο μας παίρνει μέρος στη μαθητική δράση. Μπράβο στα παιδιά και ελπίζουνε και πιστεύουμε ότι αν ο πλανήτης αφεθεί στα χέρια τους σίγουρα θα έχει μια καλύτερη τύχη.

Παγκόσμια Ήμερα Περιβάλλοντος 5 Ιουνίου

0

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ | Κατηγορία Γιορτές, Προγράμματα | , στις 06-06-2021

Γιορτάσαμε την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος

Πείραμα: Καθαρισμός του νερού

0

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ | Κατηγορία Φυσικές επιστήμες | , στις 06-06-2021

Καθαρισμός -Φιλτράρισμα-Διήθηση

Προσπαθώντας να βρούμε τρόπους να διατηρήσουμε το νερό του πλανήτη καθαρό και  να μειώσουμε την μόλυνση του πραγματοποιήσαμε στο νηπιαγωγείο μας ένα πείραμα με απλά υλικά για να κατανοήσουμε πως μπορούν οι άνθρωποι να βοηθήσουν στον καθαρισμό του νερού που είναι τόσο σημαντικό στη ζωή μας.

Η γκαλερί της φύσης

0

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ | Κατηγορία κατασκευές, Προγράμματα | , στις 31-05-2021

Έργα μεγάλων ζωγράφων από τα χέρια των παιδιών