Αρχείο ημέρας 01/09/2024

Απαιτούμενα Δικαιολογητικά για την ολοκλήρωση της εγγραφής των μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2024-2025

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες
Σας ενημερώνουμε ότι, προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή των μαθητών/τριών, θα πρέπει να υποβάλετε τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Εκτυπωμένo (από το e-eggrafes) το “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ” του/ης μαθητή/ήτριας, το οποίο ανακοινώθηκε μετά την ολοκλήρωση και επεξεργασία των “Ηλεκτρονικών Αιτήσεων Εγγραφής/Ανανέωσης Εγγραφής ή Μετεγγραφής” για το σχολικό έτος 2024-2025.

2. ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ  για το σχολικό έτος 2024-2025

Συμπληρώνεται από τον κηδεμόνα που πραγματοποίησε την ηλεκτρονική εγγραφή του/της  μαθητή/ήτριας με τους κωδικούς Taxisnet.

3. Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμόνα για Εγγραφή (Σχολ. έτος 2024-2025)

4. Υπεύθυνη Δήλωση ΕΤΕΡΟΥ Κηδεμόνα για Εγγραφή (Σχολ. έτος 2024-2025)

5. ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ του ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ του/της μαθητή/ήτριας ή Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος/η ο/η μαθητής/ήτρια, εφόσον δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας.

Μπορείτε να υποβάλετε τα ως άνω δικαιολογητικά στο σχολείο, από τις 2/9/2024, με έναν από τους παρακάτω τρόπους:

• Με αυτοπρόσωπη (φυσική) παρουσία (από τις 8:15 π.μ. έως τις 14:00)
  • Βεβαιώνοντας το γνήσιο της/ων υπογραφής/ών των κηδεμόνων μέσω ΚΕΠ
  • Με βεβαίωση εγγράφου μέσω του gov.gr και αποστολή στο mail@lyk-zosim.ioa.sch.gr
  • Μέσω gov.gr  και αποστολή στο mail@lyk-zosim.ioa.sch.gr