Αρχείο ημέρας 31/05/2024

Οδηγίες για εγγραφή επιτυχόντων μαθητών στην εισαγωγική τάξη των Πρότυπων και Πειραματικών Γυμνασίων και Λυκείων για το σχολικό έτος 2024-25

Λήψη αρχείου

Ανακοίνωση αποτελεσμάτων εισαγωγής στην Α΄ Λυκείου για το σχολικό έτος 2024-2025. Πίνακες επιτυχόντων και επιλαχόντων.

Μετά την ολοκλήρωση της βαθμολόγησης των απαντήσεων των υποψηφίων για εισαγωγή στην Α΄ Λυκείου του Πρότυπου Γενικού Λυκείου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων για το σχολικό έτος 2024-2025, αναρτώνται:

α) Ο πίνακας στον οποίο αναφέρεται η σειρά κατάταξης των εισακτέων μαθητών, η οποία διαμορφώνεται σύμφωνα με τη βαθμολογική επίδοσή τους, με αναφορά μόνο του κωδικού της αίτησής τους χωρίς καμία άλλη αναφορά σε στοιχεία δηλωτικά του προσώπου τους και

β) Ο πίνακας στον οποίο αναφέρεται η σειρά κατάταξης των επιλαχόντων μαθητών, η οποία διαμορφώνεται σύμφωνα με τη βαθμολογική επίδοσή τους και τη δηλωθείσα προτίμησή τους, με αναφορά μόνο του κωδικού της αίτησής τους χωρίς καμία άλλη αναφορά σε στοιχεία δηλωτικά του προσώπου τους, η ισχύς του οποίου παύει την 20ή Ιανουαρίου του οικείου διδακτικού έτους.

Η κατάταξη των επιτυχόντων και των επιλαχόντων έχει γίνει με βάση τη βαθμολογία των υποψηφίων, η οποία ανακοινώθηκε από τη Δ.Ε.Π.Π.Σ. και, στις περιπτώσεις ισοβαθμίας, σύμφωνα με τον τυχαίο αριθμό προτεραιότητας που έχει ήδη αποδοθεί στους υποψηφίους. Η ταυτοποίηση των υποψηφίων μπορεί να γίνει με τον εξαψήφιο κωδικό τους, καθώς, για λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων, δεν ανακοινώνονται τα ονόματα των υποψηφίων.

Ακολουθούν οι Πίνακες επιτυχόντων και επιλαχόντων.

Λήψη αρχείου

Ειδικότητες παράλληλου μηχανογραφικού δελτίου για την εισαγωγή καταρτιζόμενων στις Δημόσιες Σ.Α.Ε.Κ.