Αρχείο ημέρας 29/12/2023

Αποτελέσματα 84ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά “Ο ΘΑΛΗΣ”

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος των Διδασκόντων συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριες του Πρότυπου Λυκείου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων που έλαβαν μέρος στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ», τον οποίο διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία για το σχολικό έτος 2023-2024 και ιδιαίτερα τους διακριθέντες και τις διακριθείσες, που είναι οι εξής:

1. Ζαβέρδας Γεώργιος (Α΄ τάξη)

2. Καλογερά Ελευθερία (Α΄ τάξη)

3. Καταπόδης Γεώργιος Ιωάννης (Α΄ τάξη)

4. Μερτζάνης Θεόδωρος (Α΄ τάξη)

5. Χαλιάσου Λυδία (Α΄ τάξη)

6. Γιούτσος Βασίλειος (Β΄ τάξη)

7. Δασούλας Αθανάσιος (Γ΄ τάξη)

Οι προαναφερθέντες/είσες μαθητές/τριες προκρίνονται για να συμμετάσχουν στην επόμενη φάση του διαγωνισμού, «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που θα διεξαχθεί στις 20 Ιανουαρίου 2024.

Αξίζει να σημειωθεί ότι από τους 14 συνολικά διακριθέντες μαθητές Λυκείων του Νομού Ιωαννίνων οι 7 είναι μαθητές του σχολείου μας, γεγονός που μας χαροποιεί και μας κάνει υπερήφανους.

Πολλά ΜΠΡΑΒΟ, παιδιά!!!

Σας ευχόμαστε από καρδιάς Υγεία, Πρόοδο και πάντα Επιτυχίες!!!

Ευτυχισμένο και Δημιουργικό το 2024!!!

Επιτυχόντες του 84ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά “Ο Θαλής” (Σχολικό έτος 2023-2024)