Αρχείο ημέρας 18/10/2022

Ανοιχτό Σχολείο 2022

Ο Διευθυντής, οι μαθητές-τριες και ο σύλλογος διδασκόντων του Πρότυπου Γενικού Λυκείου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων διοργανώνουν την ημέρα «Ανοιχτό Σχολείο 2022», την Παρασκευή, 21 Οκτωβρίου 2022 από τις 10:30 έως και τις 13:30 στο χώρο του σχολείου.ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΕ.Λ. ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΗΜΕΡΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 2022

Θα παρουσιαστούν τα εκπαιδευτικά προγράμματα, οι συμμετοχές σε δράσεις και διαγωνισμούς καθώς και οι συνεργασίες με άλλους φορείς που υλοποιήθηκαν κατά το σχολικό έτος 2021-22. Παράλληλα, θα ανακοινωθεί ο σχεδιασμός προγραμμάτων – δράσεων για το σχ.έτος 2022-23.

ΗΜΕΡΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΕ.Λ. ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Πρόκειται για μία εκπαιδευτική δράση παιδαγωγικής επικοινωνίας και αλληλεπίδρασης του σχολείου με την τοπική κοινωνία όπου εκπαιδευτικοί και μαθητές-τριες μοιράζονται στιγμές θετικής εμπειρίας και δημιουργικής έκφρασης και παράλληλα δέχονται την ανατροφοδότηση που συμβάλλει στην ενίσχυση και στην ποιότητα της εκπαιδευτικής διαδικασίας.