Ενημέρωση υποψηφίων για τις Στρατιωτικές Σχολές

Δείτε παρακάτω την
«ΕΞΕ – 19392 – 2023 – Ενημέρωση υποψηφίων σχετικά με την προκήρυξη διαγωνισμού επιλογής σπουδαστών για τις Στρατιωτικές Σχολές ακαδημαϊκού έτους 2023»

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση υποψηφίων για τις Στρατιωτικές Σχολές

Επιλογή τουριστικού γραφείου για τριήμερη εκδρομή στα Τρίκαλα

Για την τριήμερη εκδρομή που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας στα Τρίκαλα, λάβαμε τις προσφορές από τουριστικά γραφεία που φαίνονται στον 1ο σύνδεσμο και ακολουθεί η πράξη επιλογής του.

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιλογή τουριστικού γραφείου για τριήμερη εκδρομή στα Τρίκαλα

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΡΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΕΛ ΒΥΤΙΝΑΣ

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΡΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΕΛ ΒΥΤΙΝΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΣΕΙ ΑΣΣΥ 2023 ΚΑΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ

Για να δείτε την προκήρυξη και την προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών πατήστε στον αντίστοιχο σύνδεσμο.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΣΕΙ ΑΣΣΥ 2023_ΑΔΑ 6ΘΘ16-2ΓΖ

ΕΞΕ – 7950 – 2023 – Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΣΕΙ ΑΣΣΥ 2023 ΚΑΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ

Εσωτερικός Κανονισμός σχολείου 2022-23

Αναρτάται σήμερα στην ιστοσελίδα μας ο κανονισμός λειτουργίας της σχολικής μονάδας κατόπιν της έγκρισής του.

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εσωτερικός Κανονισμός σχολείου 2022-23

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΗN ΤΡΙΠΟΛΗ

Δείτε παρακάτω την προκήρυξη μετακίνησης για την διδακτική επίσκεψη του ΓΕΛ Βυτίνας στην Τρίπολη.

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΗN ΤΡΙΠΟΛΗ

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. Φ.152/ 148604/ Α5/30-11-2022 Εγκύκλιο, οι υποψήφιοι με σοβαρές παθήσεις που ενδιαφέρονται για να εισαχθούν στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, καλούνται να αποστείλουν Αίτηση με τα απαραίτητα  δικαιολογητικά από την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου έως και την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022. σε μια από τις Επταμελείς Επιτροπές οι οποίες έχουν συγκροτηθεί σε 14 Νοσοκομεία της χώρας.

Επισημαίνουμε ότι η υποβολή της αίτησης και των δικαιολογητικών στις ανωτέρω ημερομηνίες, λόγω των ειδικών συνθηκών που διαμορφώθηκαν στα Νοσοκομεία για την αντιμετώπιση της πανδημίας (COVID-19), θα πρέπει να γίνει ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή και απόδειξη παραλαβής ή ταχυμεταφορά (courier) σε μία μόνο από τις Επταμελείς Επιτροπές των Νοσοκομείων και με καταληκτική ημερομηνία της ταχυδρομικής σήμανσης την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022. Για το σκοπό αυτό οι υποψήφιοι πρέπει να συμβουλεύονται τα στοιχεία ταχυδρομικής αποστολής από τον συνημμένο στην εγκύκλιο πίνακα και εκτός από την ακριβή διεύθυνση του Νοσοκομείου που θα επιλέξουν, θα πρέπει αναφέρουν  την ένδειξη «Για την Επταμελή Επιτροπή Εξέτασης δικαιολογητικών υποψηφίων με σοβαρές παθήσεις».

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΕΠΤΑΜΕΛΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ 2023-2024 (ΩΖ2Φ46ΜΤΛΗ-3ΜΕ) ΦΕΚ_6069_Β_ΚΥΑ_με_ΝΕΕΣ_ΠΑΘΗΣΕΙΣ_5_2022 ΑΙΤΗΣΗ_προς_την_Επταμελή_Επιτροπή_Πιστοποίησης_Παθήσεων

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση για υποψήφιους εισακτέους (με σοβαρές παθήσεις) στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

Σας ενημερώνουμε σχετικά με την υποβολή Αίτησης Δήλωσης των υποψηφίων (τελειόφοιτων και αποφοίτων) για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2023.

Η προθεσμία υποβολής είναι από Τρίτη 29-11-2022 ως και  Δευτέρα 12-12-2022. Μέσα σε αυτήν την προθεσμία,  οι Αιτήσεις υποβάλλονται στο Λύκειο φοίτησης ή στο κοντινότερο στον τόπο διαμονής Λύκειο.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΕΛ 2023

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ-ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2023

Ανάθεση εκδρομής στην VLASSIS TRAVEL

Για λόγους διαφάνειας αναρτώνται οι προσφορές των ενδιαφερομένων τουριστικών γραφείων για την ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας στην Αθήνα στις 20/12/2022.

Με απόφαση του συλλόγου διδασκόντων η πραγματοποίηση της εκδρομής ανατέθηκε στην οικονομικότερη προσφορά του VLASSIS TRAVEL.

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανάθεση εκδρομής στην VLASSIS TRAVEL

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Δείτε παρακάτω την ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ