Το σκάκι στη λογοτεχνία και στη ζωή μας

Λογοτεχνική ομάδα ΓΕΛ Βουλιαγμένης 2018 – Τουρνουά σκακιού

Κλείνοντας τις εργασίες της η Λ.Ο. διοργάνωσε ατομικό σχολικό τουρνουά σκακιού στον καταπληκτικό χώρο του σχολείου μας.

Πήραν μέρος μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, αλλά και του Γυμνασίου Βουλιαγμένης.  Όλοι έφυγαν με διπλώματα, μετάλλια και δώρα βιβλία από τη Λ.Ο.

Η διοργάνωση ήταν άψογη  τεχνικά και πολύ ωραία αισθητικά.  Τα πάντα έγιναν με την αποκλειστική επίβλεψη του Σκακιστικού Ομίλου Λεύκιππος, χωρίς τη βοήθεια του οποίου θα ήταν διαφορετικά. Ευχαριστούμε θερμότατα τα μέλη του για τη στήριξη της εκδήλωσής μας.  Έγινε μια εξαιρετική αρχή για να συνεχιστεί και τα επόμενα χρόνια.

Τέλος, το επιδαπέδιο σκάκι που μας προσέφερε ο ΟΑΠΠΑ του Δήμου μας ολοκλήρωσε το φετινό πρόγραμμά μας.  Ευχαριστούμε τους συναδέλφους  που επισκέφτηκαν την εκδήλωση των παιδιών και την πρόεδρο του ΣΓΚ του σχολείου μας κ. Ρωμανιά Ειρήνη.

Συγχαρητήρια σε όσους εργάστηκαν για την εκδήλωση και ειδικά στη Λογοτεχνική ομάδα, την οργανωτική επιτροπή και την πρόεδρό της, τη μαθήτρια της Β τάξης Καβουρίνου Όλγα.