Ποδοσφαιρική Ομάδα

Η ποδοσφαιρική ομάδα των αγοριών του σχολείου μας έδωσε το δεύτερο και τελευταίο αγώνα της.  Έπαιξε με την ομάδα του ΓΕΛ Βάρης και ηττήθηκε.  Τα παιδιά μας έδωσαν έναν αξιοπρεπή αγώνα και σημείωσαν ένα γκολ το οποίο έβαλε ο μαθητής της Β τάξης Μανώλης Βασίλειος.

Πάντα σε κάθε αγώνα υπάρχει ένας νικητής και ένας ηττημένος.  Αυτήν τη φορά εμείς είχαμε το ρόλο του δεύτερου.  Όμως μέσα από αυτές τις δράσεις αναδεικνύονται και διδάσκονται και άλλες αρχές, όπως ότι οι δύο ομάδες επιστρέψαμε στα σχολεία μας με το ίδιο λεωφορείο ανταλλάσσοντας, οι εκπαιδευτικοί αλλά και οι μαθητές του κάθε σχολείου, αμοιβαία συγχαρητήρια.  Το κλίμα χαρακτηριζόταν από ευγένεια και υψηλό επίπεδο άμιλλας.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός για τη διοργάνωση ήταν η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής κ. Κωστομοίρη Αικατερίνη.