Εκδρομή Α και Β τάξης

Τώρα που το σχολείο μας ξανάνοιξε ήρθε η στιγμή να μοιραστούμε μαζί σας στιγμές και εμπειρίες μας από την 4ήμερη εκδρομή των παιδιών μας – η οποία μπορεί να έγινε 3ήμερη λόγω ειδικών συνθηκών – αλλά ήταν κατά γενική ομολογία μία πάρα πολύ ωραία εκδρομή.

Τα παιδιά έδειξαν τον καλύτερο τους εαυτό και όπου πήγαμε άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις και αποκόμισαν τα καλύτερα σχόλια κατά γενική παραδοχή.

Όλοι μαζί ταξιδέψαμε στο Βόλο, στο Πήλιο και  γνωρίσαμε τα χωριά του.  Φάγαμε, διασκεδάσαμε, ήρθαμε σε επαφή με τη φύση, με μουσεία και δεθήκαμε σαν μια μεγάλη οικογένεια.  Γελάσαμε και μιλήσαμε πολύ.

Αποκομίσαμε εντυπώσεις και αναμνήσεις κατάλληλες για μια σχολική εκδρομή.

Τα απόλυτα συνεργάσιμα παιδιά μας συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί: κ.κ. Ζαφειριάδου, Χαλβαντζή, Σταυρίδης και η διευθύντρια του σχολείου.

Δεν σκεφτήκαμε στιγμή πως ίσως να είμαστε άτυχοι που η επιστροφή μας επισπεύθηκε!!!

Σκεφτήκαμε ότι είμαστε πολύ τυχεροί που περάσαμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ τόσες όμορφες μέρες!!!!!!!