Περιβαλλοντικός περίπατος στο Καβούρι

Η Περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου μας -την τελευταία ημέρα πριν τις διακοπές- είχε την ευκαιρία να κάνει έναν καταπληκτικό περιβαλλοντικό περίπατο στην παραλία του Καβουρίου.

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες κ.κ. Δημητροπούλου και Ζαφειριάδου προσκάλεσαν τον Υπεύθυνο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης της ΔΔΕ Ανατολικής Αττικής κ. Μπαλιούση Ευάγγελο ο οποίος ξενάγησε τα παιδιά μας στον τόπο τους δείχνοντας τους τα πιο πολλά από τα 150 είδη χλωρίδας που υπάρχουν στο Καβούρι.

Ήταν μια καταπληκτική εμπειρία καθώς εκτιμήσαμε ακόμη περισσότερο τις χάρες του τόπου μας.  Οι μαθητές μας έλυσαν πλήθος από τις απορίες τους.

Αξίζουν πολλές ευχαριστίες στον κ. Μπαλιούση για τη θερμή ανταπόκρισή του και την αξιολογότατη παρουσίασή του.