Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών στο σχολείο μας

Στις 20/3/2019 ο Διευθυντής της Ελληνικής Ναυαγοσωστικής Εταιρείας κος Γιοβανίδης Νίκος ενημέρωσε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ τάξης του σχολείου μας σε ένα πολύ κατατοπιστικό και εξαιρετικά ενδιαφέρον σεμινάριο Πρώτων βοηθειών. Το σεμινάριο άρεσε πάρα πολύ στα παιδιά μας καθώς ο κ. Γιοβανίδης άγγιξε με τη μεταδοτικότητά του τους έφηβους του σχολείου μας και τους δίδαξε πολλά και ενδιαφέροντα για την αυτοπροστασία τους και την προστασία των άλλων.

Η ΕΝΑΚ είναι αναγνωρισμένη Σχολή Ναυαγοσωστικής Εκπαίδευσης από το Υπουργείο Ναυτιλίας & Νησιωτικής Πολιτικής και το Λιμενικό Σώμα Ελλάδος (Αρ. Πρωτ. Μ.Φ. 111.4/1/97/2699) – (Αρ. Πρωτ. 2118.6/02/02, ΑΤ. 580441).

Ενδεικτικό βιογραφικό του κου Γιοβανίδη: Διευθυντής ENAK  www.enak.gr Πτυχιούχος ΑΕΙ, Intro/History/Art, Architecture Harvard University / USA, Προπονητής Κολύμβησης,  Scuba Diving CMAS * & E.O.U.D.A.,Certificate of Competence Yacht Master Offshore.
Εκπαιδευτής σε: Ναυαγοσωστική, Πρώτες Βοήθειες – ΚΑΡΠΑ / EFR – Emergency First Response – Innovative CPR,  HELO DUNKER Σχολής Ελικοπτέρων Πολεμικού Ναυτικού, Διάσωση Ποταμού AC / White Water Rescue.

Ευχαριστούμε το μέλος του ΣΓΚ του σχολείου μας κ. Σύρο Γ. που μερίμνησε για την επίσκεψη αυτή.