Συμμετοχή στον 5ο Διαγωνισμό Γρίφων, Μαθηματικών και Λογικής

Το Σάββατο, 18 Μαρτίου 2023, οι μαθητές/μαθήτριες της ομάδας Μαθηματικών και Λογικής του σχολείου μας  συμμετείχαν στον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γρίφων, Μαθηματικών και Λογικής, που έλαβε χώρα στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων «Αναγέννηση» στις Αφίδνες.

foto 4 foto 2 foto 1

Οι δώδεκα μαθητές και μαθήτριες, με τη συνοδεία  των προπονητριών τους κ.κ. Κωσταρίδου και Κατσάμπα έλαβαν μέρος στις δοκιμασίες με ενθουσιασμό, αποκομίζοντας ευχάριστες και πολύτιμες εμπειρίες!

Στο ιδιαίτερα απαιτητικό αγωνιστικό σκέλος, όλες οι ομάδες πέτυχαν εξαιρετικά αποτελέσματα, με την ομάδα Λ12, αποτελούμενη από τους μαθητές Τοτόμη και Χρυσοβιτσάνο και την μαθήτρια Τριανταφύλλου να διεκδικεί μέχρι την τελευταία στιγμή την πρόκρισή στους ημιτελικούς χάρη στην πολύ υψηλή βαθμολογία της.

foto 3 foto 5

Συγχαρητήρια  σε όλους τους συμμετέχοντες και σε όλες τις συμμετέχουσες!

Δίνουμε ραντεβού για την επόμενη χρονιά!