Ημέρα χαράς και περηφάνιας

Σήμερα είναι για το σχολείο μας μέρα ύψιστης χαράς και περηφάνιας καθώς δεχθήκαμε την παρακάτω επιστολή από τον απόφοιτο μαθητή μας  Θεοδωράκη Νίκο:

«Καλησπέρα σας, εύχομαι να είστε καλά.

Σήμερα ενημερώθηκα πως αποφοιτώ πρώτος από την Ιατρική Σχολή Αθηνών (μετά από 6 έτη φοιτητής). Θέλω να εκφράσω με όλη μου την ψυχή της ευχαριστίες μου προς το ΓΕΛ Βουλιαγμένης το οποίο πριν από 6 χρόνια υπήρξε δίπλα  μου στον αγώνα μου να περάσω στη σχολή, ώστε σήμερα να στεφθώ με αυτήν την τόσο μεγάλη επιτυχία. Στην ορκωμοσία δυστυχώς δεν επιτρέπονται συνοδοί λόγω COVID, ωστόσο θα υπάρξει live streaming αύριο Πέμπτη 29/7/2021 στις 8:30 στο παρακάτω link        https://www.youtube.com/channel/UCUKin3_-bfJr4JyjA6_-S3w

Θα ήταν τιμή μου να παρακολουθήσετε την ορκωμοσία μου εσείς και όσοι καθηγητές/ μαθητές το επιθυμούν».

Ευχόμαστε από καρδιάς μία άριστη σταδιοδρομία στο Νίκο καθώς και άριστη πρόοδο στην απόκτηση  του μελλοντικού μεταπτυχιακού και διδακτορικού του τίτλου.  Μας συγκινεί ιδιαίτερα ότι επιλέγει την ειδίκευση της Παιδιατρικής επιστήμης. Ήταν αναμενόμενο, καθώς υπήρξε εξαίρετος μαθητής, εξαίρετος αθλητής, σημαιοφόρος του σχολείου μας, ένας νέος με έντονη ενσυναίσθηση, με οικογενειακές αρχές, με υψηλότατο ακαδημαϊκό επίπεδο και αθλητικό ήθος.

Αποτελεί έμπνευση για τους μαθητές και τις μαθήτριες μας και πρόκειται να μοιραστεί σύντομα με τα παιδιά του σχολείου μας την πορεία του προς τις επιτυχίες τόσο ακαδημαϊκά, όσο και στον αθλητισμό και να απαντήσει στις απορίες τους για τις σπουδές Υγείας.

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, ο Υποδιευθυντής και η Διευθύντρια του ευχόμαστε

Θερμά Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!

(Η δημοσίευση αυτή έγινε με την άδεια του Νίκου)