Kοπή πίτας 2019

Ευχαριστούμε θερμά το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας που πρόσφερε τις βασιλόπιτες των μαθητών και των καθηγητών.  Αφού τις κόψαμε, ένας μαθητής από κάθε τμήμα πήρε το δώρο που συνόδευε το φλουρί.  Το δώρο ήταν ένα βραχιόλι από το Χαμόγελο του Παιδιού.

Από την πίτα των καθηγητών το φλουρί έπεσε στο μαθηματικό μας κ. Βαρούχα Αλέξανδρο, ο οποίος πήρε δώρο ένα μπρελόκ από τον ίδιο φορέα.

Καλή πρόοδο σε όλους, καλή χρονιά δημιουργική και ευτυχισμένη.

Ενημέρωση για ζητήματα πυρασφάλειας

Ευχαριστούμε θερμά την επιπυραγό κα Τσάφου Γεωργία για την άμεση ανταπόκρισή της στο αίτημα του σχολείου μας.

Ο 8ος Πυροσβεστικός Σταθμός Αθήνας που βρίσκεται στο Ελληνικό φρόντισε ώστε οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας να ενημερωθούν διεξοδικά για ζητήματα πυρασφάλειας και πυροπροστασίας.

Ακολούθησε επίδειξη χρήσης των πυροσβεστήρων του σχολείου μας.