Σεμινάρια πρώτων βοηθειών στο σχολείο μας

Σε ξεχωριστές μέρες για την κάθε τάξη του σχολείου μας έγιναν σημαντικά σεμινάρια πρώτων βοηθειών για

όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες μας και τους εκπαιδευτικούς.  Γιατρός και επισκέπτρια υγείας της Περιφερειακής

Διεύθυνσης υγείας ενημέρωσαν τα παιδιά και τους καθηγητές θεωρητικά και πρακτικά.  Ήταν μια πολύ χρήσιμη διαδικασία

και ευχαριστούμε θερμά για την άμεση ανταπόκρισή τους στο αίτημα της εκπαιδευτικής κοινότητας του σχολείου μας.

Πωτοβουλία μαθητριών της Β τάξης

Μια ευχάριστη πρωτοβουλία ανέλαβαν μαθήτριες της Β τάξης του σχολείου μας.  Η Όλγα Καβουρίνου, η Μαρία Βοσκοπούλου και η Εβελίνα Τσανγκ σκέφτηκαν να φτιάξουν ένα μαγιάτικο στεφάνι και να στολίσουν με αυτό την είσοδο του χώρου που μας φιλοξενεί κάθε μέρα.  Συνέλεξαν λουλούδια από την αυλή του σχολείου μας και………………………..το αποτέλεσμα ήταν πολύ όμορφο!!!!