Δημοσιεύθηκε στην Αθλητικοί αγώνες, Άρθρα

Απολογισμός της συμμετοχής του Λυκείου μας στους αγώνες αθλοπαιδιών και ανωμάλου δρόμου λυκείων Πιερίας

961125_10204019322818222_646770726_n

Την Τρίτη 20 Ιανουαρίου με τον αγώνα πετοσφαίρισης κοριτσιών έπεσε  η αυλαία των αγώνων αθλοπαιδιών και ανωμάλου δρόμου για τους μαθητές και τις μαθήτριες του Λυκείου μας.

Το Λύκειό μας έλαβε μέρος  στους αγώνες καλαθοσφαίρισης αγοριών, ποδοσφαίρου αγοριών και κοριτσιών, πετοσφαίρισης κοριτσιών και ανωμάλου δρόμου.

Οι ομάδες ποδοσφαίρου και καλαθοσφαίρισης αγοριών είχαν μάλιστα και από μία νίκη. Αυτό βέβαια δε μειώνει καθόλου τις προσπάθειες και των άλλων ομάδων, των οποίων οι μαθητές και οι μαθήτριες αγωνίστηκαν με όλη τους τη δύναμη και πάντα με κριτήριο το “ευ αγωνίζεσθαι”.

Στον ανώμαλο δρόμο αγοριών λυκείων είχαμε μάλιστα και διάκριση: τρίτη θέση και χάλκινο μετάλλιο.

Συνολικά συμμετείχαν τριάντα οκτώ (38)  μαθητές και μαθήτριες.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους και ευχόμαστε περισσότερες διακρίσεις κατά τις επόμενες σχολικές χρονιές.

Την άνοιξη θα γίνουν οι αγώνες στίβου λυκείων του νομού με συμμετοχή και δικών μας  αθλητών και αθλητριών.

Η γυμνάστρια

Ιφιγένεια Καούρη