Coucou c’est moi, madame Lia!

apprendre le française en france a Strasbourg dans culture française
Αγαπημένα μου μικρά, εδώ και μερικές μέρες ζούμε πρωτόγνωρες καταστάσεις. Την Τετάρτη, 11/3/2020, έκλεισαν όλες οι σχολικές μονάδες στην Ελλάδα διότι ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας, κήρυξε πανδημία, εκπέμποντας με τον τρόπο αυτό σήμα κινδύνου σε όλες τις χώρες.
Επειδή δε γνωρίζουμε ακόμα πότε θα επιστρέψουμε στο σχολείο μας, προτείνω να επικοινωνούμε διαδικτυακά μέσω των  ιστολογίων μου που τα ξέρετε
για τους μαθητές μου και του Λυκείου: παιδιά πατήστε στις αντίστοιχες ετικέτες, ΓΕΛ και ΕΠΑ.Λ
και με e-mails ( liahtz@yahoo.gr ) προσπαθώντας να κρατήσουμε μία επαφή.
Επίσης έχω δημιουργήσει ηλεκτρονικές τάξεις, στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, στην e-class η-τάξη   για να μπορέσουμε να επικοινωνήσουμε και μ’ αυτόν τον τρόπο!
 Σε αυτήν την περίπτωση και για να εγγραφείτε παιδιά σε αυτές τις τάξεις, θα πρέπει :
1) να εγγραφείτε  στο ΠΣΔ στη σελίδα https://register.sch.gr/students/.
2) αναζητήστε το αντίστοιχο μάθημα με το link που παραθέτω:
Ήδη μου λείπετε πάρα πολύ…δε ξέρω αν ισχύει και για σας το ίδιο!
Θα ήθελα να παρακολουθείτε τις ιστοσελίδες των αντίστοιχων σχολείων σας, για περισσότερες πληροφορίες .
ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ !!! BISOUS!!!
ΚΑΛΗ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ!

Τα άρθρα που θα αναρτώ για την Α’ τάξη Γυμνασίου, θα βρίσκονται κάθε Δευτέρα στην ιστοσελίδα του γυμνασίου μας 1ο Γυμνάσιο N. Μουδανιών Χαλκιδικής

ΨΑΞΕ & ΒΡΕΣ ΤΟ στην κατηγορία Γαλλικά

CC BY-NC 4.0 Αυτή η εργασία έχει άδεια χρήσης Creative Commons Αναφορά-Μη Εμπορική Χρήση 4.0.