Φεβ 28

Soyez les bienvenus!

Οι γαλλόφωνοι μαθητές του 1ου Γ/σίου Ν.Μουδανιών, μπορούν να επισκέπτονται το ιστολόγιο της Χατζοπούλου Λίας, καθηγήτριας γαλλικών. Τα μαθήματα θα είναι αναρτημένα στην αντίστοιχη τάξη. ΓΑΛΛΙΚΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ https://blogs.sch.gr/liachat/

Φεβ 16

ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΙΣ 17-02-2021

Με απόφαση του δημάρχου Νέας Προποντίδας, αύριο 17-02-2021 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά μέσω τηλεκπαίδευσης (WEBEX).

Νοέ 19

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ (οδηγίες προς γονείς)

Ενισχυτική διδασκαλία στο σχολείο μας, απαιτείται Υπεύθυνη Δήλωση από τους γονείς.

Η  μία  Αίτηση Δήλωσης μαθημάτων  είναι συμπληρωμένη και λειτουργεί ως υπόδειγμα

Οι ενδιαφερόμενοι να συμπληρώσουν την  Αίτηση Δήλωσης μαθημάτων και να σταλεί στο σχολείο  σκαναρισμένη ή ως φωτογραφία

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΛΗΓΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

κάντε κλικ για να ανοίξουν τα αρχεία

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΙΤΗΣΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΑΙΤΗΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Νοέ 08

Ωρολόγιο Πρόγραμμα

ΠΡΟΣΟΧΗ… ΑΛΛΑΓΗ

ΤΟ Α1  την  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2η ώρα έχει ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ και την 6η ώρα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΤΟ Γ2  την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2η ώρα έχει ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ και την 6η ώρα έχει ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ

Νοέ 05

Οδηγίες προς μαθητές για τηλεδιάσκεψη με την πλατφόρμα Webex meetings

Παρακάτω δίνονται οδηγίες προς τους μαθητές για τηλεδιάσκεψη με τη χρήση Υπολογιστή αλλά και κινητού τηλεφώνου ή tablet.

Τηλεδιάσκεψη μέσω Υπολογιστή

Τηλεδιάσκεψη μέσω κινητού τηλεφώνου ή tablet

Οκτ 27

28η Οκτωβρίου 1940

Φέτος τιμήσαμε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με  αφιερώματα   σε κάθε σχολική αίθουσα. Με βίντεο, ταινίες,  συζητήσεις, αφηγήσεις από τους υπεύθυνους καθηγητές  οι μαθητές μας ένιωσαν τον παλμό και το πνεύμα της  εθνικής γιορτής.

Η παράδοση της σημαίας  έγινε από την Υποδιευθύντρια κ Κουζίνα Σταυρούλα με μια λιτή τελετή.

Οκτ 08

Θεωρία Τεχνολογίας Γ΄Γυμνασίου

Παρακαλούνται οι μαθητές -τριες της Γ΄Γυμνασίου να κατεβάσουν το παρακάτω αρχείο,απαραίτητο υλικό για το μάθημα της Τεχνολογίας.

Υπ. Καθηγητής Στ. Αριστοτελίδης

ΘΕΩΡΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Σεπ 24

Πρόγραμμα Παρασκευής 25/9/2020