1η τακτική συνάντηση του προσωπικού του Κ.Ε.Σ.Υ. Καβάλας με τους Κοιν. Λειτουργούς και τους Ψυχολόγους των Σ.Δ.Ε.Υ. Ν. Καβάλας

Στις 2 και 6 Οκτωβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε στο Κ.Ε.Σ.Υ. Καβάλας η πρώτη τακτική συνάντηση της Αν. Προϊσταμένης και του Συλλόγου Εκπαιδευτικού Προσωπικού της υπηρεσίας μας με τους Κοινωνικούς Λειτουργούς και τους Ψυχολόγους των τεσσάρων Σ.Δ.Ε.Υ. που λειτουργούν στον Νομό (ΣΔΕΥ 1ου Ειδ. Δημ. Σχολείου, ΣΔΕΥ Ειδ. Νηπιαγωγείου, ΣΔΕΥ ΕΝΕΕΓΥΛ και ΣΔΕΥ ΕΕΕΕΚ).

Στις συναντήσεις τέθηκαν θέματα που αφορούν στον καθορισμό τρόπων συνεργασίας Κ.Ε.Σ.Υ. – Σχολείων,  στη διαδικασία αξιολόγησης μαθητών από το Κ.Ε.Σ.Υ., στον ρόλο και τις αρμοδιότητες της ΣΔΕΥ , καθώς και στη γενικότερη συνεργασία του Κ.Ε.Σ.Υ. με τις τέσσερις ΣΔΕΥ της Περιφ/κής Ενότητας Καβάλας. Παράλληλα, δόθηκε υλικό που μπορεί να σταθεί αρωγό στο έργο του Ε.Ε.Π.

Η επόμενη τριμηνιαία τακτική συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στις αρχές του νέου έτους.

Η Αν. Προϊσταμένη του ΚΕΣΥ Καβάλας,

Μόνιου Μαρία, ΠΕ 23.

Κατηγορίες: Δράσεις, Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.