Μαΐ 13
21

Όλη η παρουσίαση της λέσχης μας «Τα μαθηματικά είναι το πρόσχημα» στο Κ.Α.Μ. 2012-2013

Την Τετάρτη 24 Απριλίου 2013 παρουσιάσαμε στο Κ.Α.Μ. το πρόγραμμά μας «Μαθηματικά + Λογοτεχνίας» που πραγματοποιήθηκε στο Γυμνάσιο Σούδας, μαζί με τις αντίστοιχες λέσχες των Γυμνασίων 1ου και 2ου Ελευθερίου Βενιζέλου.

Σήμερα σας παρουσιάζουμε (στο blog) τα τρία μέρει της παρουσίασής μας.

Ομιλίες των συντονιστών της λέσχης που περιγράφουν τι είναι μια λέσχη και μιας μαθήτριας που μας περιγράφει πώς βίωσε αυτό το εγχείρημα από την πλευρά των μαθητών

Θεατρική προσαρμογή της ζωής του θείου Πέτρου απο την ομάδα μας

Μια ξενάγηση στις δράσεις και τις δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν στην λέσχη μας.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε:

1. τους μαθητές που πίστεψαν στο πρόγραμμα και με την φαντασία και την δημιουργικότητά τους απογείωσαν την λέσχη μας
  2. την διεύθυνση του σχολείου για την αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια που μας πρόσφερε,
  3. τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας
  4. την κ. Αρετή Μαρματάκη υπεύθυνη προγραμμάτων για την βοήθεια και υποστήριξη που μας πρόσφερε όταν την χρειαστήκαμε.
  5. το παράρτημα της Μαθηματικής εταιρίας στα Χανιά, για την ανάρτηση της πρόσκλησής μας στο site της
  6. και όσους μας έκαναν την τιμή να παρευρεθούν στην πρώτη συνάντηση λεσχών Μαθηματικής Λογοτεχνίας στα Χανιά.

Υλικό που παρήγαγε η λέσχη μας κατα την διάρκεια της χρονιάς θα αναρτηθεί ελεύθερο για όποιον ενδιαφέρετε να το χρησιμοποιήσει με αντίστοιχο τρόπο. Το μόνο που θα θέλαμε είναι μια αναφορά ως πηγή στην λέσχη μας ή στο blog μας. Αν για κάποιο λόγο θέλετε να επικοινωνήσετε μαζί μας το email μας είναι: lesxibibliou@gmail.com