Στο ΠΕΠΑΛ Λαυρίου η Γ τάξη

Στο ΠΕΠΑΛ Λαυρίου στις 14/5 η Γ τάξη για γνωριμία με τους τομείς και τις προοπτικές που έχει η φοίτηση σε αυτό. Το ΠΕΠΑΛ Λαυρίου έχει πάρα πολλές ειδικότητες και γίνεται σοβαρή προσπάθεια από τους εκπαιδευτικούς και τη Διεύθυνση να προσφέρει το σχολείο στην τοπική κοινωνία ειδίκευση σε επαγγέλματα αιχμής, όπως τα τουριστικά, τα επαγγέλματα υγείας, πληροφορικής, μηχανικών. Η εντατικοποίηση είναι λιγότερη και τα εργαστήρια δίνουν πολλά ερεθίσματα και γνώσεις. Τα ΠΕΠΑΛ δεν είναι σχολεία για τους μαθητές και τις μαθήτριες που δεν θέλουν το διάβασμα. Είναι σχολεία για όλους.
Μεγάλο στοίχημα είναι το να αγαπήσουν τα παιδιά αλλά και η τοπική κοινωνία αυτό το σχολείο, να το αγκαλιάσουν και να δουν τα οφέλη.
Ευχαριστούμε τη Διεύθυνση και τους συναδέλφους για τον χρόνο που διέθεσαν.
444138993 7493018597460930 8387605495118773991 n 1