Άρθρα για 30, Απρίλιος 2015

30 Απρ 2015

Πρωτομαγιά 2015…

Συντάκτης: Αρετή Κάρκου | Κάτω από: Παγκόσμιες Μέρες

Πρωτομαγιά ονομάζεται η πρώτη μέρα του Μαΐου, η οποία είναι μέρα αργίας (η Πρωτομαγιά , για το εργατικό κίνημα είναι απεργία) για πολλές χώρες του κόσμου. Τις περισσότερες φορές η Πρωτομαγιά είναι συνώνυμη με την Παγκόσμια Μέρα των Εργατών (Εργατική Πρωτομαγιά), την ημέρα δηλαδή που τιμώνται οι αγώνες του εργατικού κινήματος. Ο εορτασμός όμως της… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η συγγραφέας Γιώτα Φώτου στο Γυμνάσιο Κορησού (11 Μάη 2015)

Τη Δευτέρα 11 Μαΐου θα έχουμε στο σχολείο μας την κ. Γιώτα Φώτου! Η συγγραφέας θα μιλήσει στους μαθητές μας για τα βιβλία της. Επίσης,  θα συναντηθεί με ομάδα ενηλίκων αναγνωστών, για να συζητήσει μαζί τους για τα βιβλία ενηλίκων της. Όσοι θέλετε να τη συναντήσετε μπορείτε να έλθετε στο σχολείο μας στις 12 το… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχαριστήριο στην καθηγήτρια του σχολείου μας Κωνσταντινιά Μυλωνά

Ευχαριστούμε θερμά τη συνάδελφο, καθηγήτρια των αγγλικών, κα Κωνσταντινιά Μυλωνά για τη δωρεά στο Γυμνάσιό μας στολής τσολιά. Η φορεσιά αξιοποιήθηκε ήδη στο θεατρικό δρώμενο της 25ης Μαρτίου.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχαριστήριο στο Σύλλογο Γονέων του Γυμνασίου μας για την αγορά Ηλεκτρονικού Υπολογιστή

Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου μας για την αγορά Ηλεκτρονικού Υπολογιστή, απαραίτητο εποπτικό μέσο για την αίθουσα του Διαδραστικού Πίνακα και για την καθημερινή μαθησιακή διαδικασία.