Άρθρα για 17, Οκτώβριος 2012

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Νέες Τεχνολογίες στο Γυμνάσιο Κορησού (Φθινόπωρο 2012)

Νέες Τεχνολογίες στο Γυμνάσιο Κορησού (Φθινόπωρο 2012)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σεμινάριο Ερευνητικής Μεθοδολογίας στην Καστοριά (Συνάντηση 1η, 11-10-2012)

Σεμινάριο Ερευνητικής Μεθοδολογίας στην Καστοριά Συνάντηση 1η ( 11-10-2012) Εκπαιδευτικοί Α΄/θμιας και Β΄/θμιας γέμισαν την αίθουσα εκδηλώσεων του 5ου Δημοτικού Καστοριάς. Απρόσμενη η τόσο μεγάλη συμμετοχή. Στην επόμενη συνάντηση στις 25 Οκτωβρίου, ημέρα Πέμπτη θα χωριστούμε σε δυο Ομάδες: 1η Ομάδα, οι εκπαιδευτικοί Β’/θμιας: 4-6.30 2η Ομάδα, οι εκπαιδευτικοί Α/θμιας: 7-9.30

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σεμινάριο Ερευνητικής Μεθοδολογίας στην Καστοριά (Οκτ.-Δεκ. 2012)

Σεμινάριο Ερευνητικής Μεθοδολογίας στην Καστοριά Οι Σχ. Σύμβουλοι Δημοτικής Εκ/σης και Προσχολικής Αγωγής, οι υπεύθυνοι των τμημάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων της Α/μιας και Β/μιας Εκπ/σης, με τη συμπαράσταση του συλλόγου των εκ/κών της Α/μιας Εκπ/σης και την υποστήριξη των Δ/σεων, Α/μιας και Β/μιας Εκπ/σης, προκειμένου να ενισχύσουν επιστημονικά το έργο των εκ/κών, θα διοργανώσουν σεμινάριο 3/μηνης… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκλογές για την ανάδειξη 5μελών μαθητικών συμβουλίων(9-10-2012)

5μελή μαθητικά συμβούλια, σχολικό έτος 2012-2013 Α΄Γυμνασίου: Πρόεδρος: Κοκκινίδης Αλέξανδρος Γραμματέας: Λούμπας Γεώργιος Ταμίας: Τζήμας Γεώργιος Μέλη: Πνευμονίδης Ευάγγελος, Τζιέκα Άντη Αναπληρωματικά Μέλη: Γκίτσιου Αλεξάνδρα, Κετσεμενίδου Ειρήνη, Κοκκινίδης Ηλίας Β’ Γυμνασίου Πρόεδρος: Μποντζίδης Θεοφάνης Γραμματέας: Βόλτσης Χρήστος Ταμίας: Ηλιάδης Παντελής Μέλη: Τζάκα Ελευθερία,Τσαχτσίρα Άννα Αναπληρωματικά Μέλη: Κιοσέ Νικολέτα, Ιωακείμ Ελεονώρα Γ΄1 Γυμνασίου Πρόεδρος: Κοκκινίδης Στέργιος… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Α΄ Πανελλήνιος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός

Το «Ίδρυμα Αικατερίνης Λασκαρίδη» προκηρύσσει τον Α΄ Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Πρωτόλειου Διηγήματος, στη μνήμη «Καίτης Λασκαρίδη». Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους μαθητές των σχολικών μονάδων Δ/θμιας Εκπ/σης. Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι προαιρετική και η συγγραφή του διηγήματος θα γίνει εκτός σχολικού ωραρίου. Τα κείμενα των μαθητών, τα οποία πρέπει να είναι δακτυλογραφημένα σε γραμματοσειρά Times… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δελτίο Τύπου (Λειτουργία Σχολικών Μονάδων 18-19/10/2012)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ KAI ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΠΕΡΙΦ. Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, μαθητές, γονείς, όλοι μας ως μέλη της τοπικής κοινωνίας αντιλαμβανόμαστε πλήρως τις σκληρές οικονομικές συνθήκες των καιρών μας και γινόμαστε καθημερινά κοινωνοί των προβλημάτων που απορρέουν… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Europian School Radio
17 Οκτ 2012

Europian School Radio

Συντάκτης: Αρετή Κάρκου | Κάτω από: Ενημέρωση, Μουσική

Europian School Radio blogs.sch.gr Θέλετε να ακούγεται το ραδιόφωνο των μαθητών στην ιστοσελίδα σας και να δυναμώσετε τη φωνή τους;

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανοιχτή Πρόσκληση προς μαθητές, ηλικίας 15-18 ετών, για συμμετοχή σε έκθεση με έργα εφήβων καλλιτεχνών και δημιουργών από όλη την Ελλάδα

Η Αντιδημαρχία Πολιτισμού και Τουρισμού του Δήμου Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον μη-κερδοσκοπικό φορέα ΔΥΝΑΜΟ project-space, διοργανώνει για δεύτερη χρονιά την έκθεση με τίτλο Teenage Angst με έργα νέων δημιουργών ηλικίας 15 – 18 ετών από όλη την Ελλάδα. Για περισσότερες πληροφορίες: http://dynamoprojectspace.blogspot.gr