Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδακτική επίσκεψη στην Αμερικάνικη Γεωργική σχολή και στο παιδικό χωριό SOS Πλαγιαρίου Θεσσαλονίκης

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                      ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ                                                                     Αλώνια, 21-03-2018  ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ                                                        ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ                                                            ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ                                                           ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΩΝΙΩΝ

Δ/νση: Αλώνια Πιερίας – Τ.Κ.  : 60300                                                                                       Τηλ   : 2351 071490  Φαξ: 2351 071650                                                                                            e-mail: mail@gym-alonion.pie.sch.gr                                                                                    website: gym-alonion.pie.sch.gr

Τo Γυμνάσιο Aλωνίων, σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση 33120/ΓΔ4 (ΦΕΚ 681/06-03-2017,τ.Β’), διοργανώνει διδακτική επίσκεψη στην Αμερικάνικη Γεωργική σχολή και στο παιδικό χωριό SOS Πλαγιαρίου Θεσσαλονίκης, οδικώς από Αλώνια και ζητά από τα ταξιδιωτικά γραφεία κλειστή προσφορά, που θα κατατεθεί στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γυμνασίου Αλωνίων κ. Γιαλαμά Κωνσταντίας, το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα, 26 Μαρτίου 2018 και ώρα 11:15. Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 19 Απριλίου 2018, ημέρα Πέμπτη.

Να σημειωθεί ότι οι μαθητές στην επιστροφή πρέπει να αποβιβαστούν στα χωριά τους (Παλαιόστανη, Αλώνια, Σφενδάμη και Κίτρος) και όχι στον χώρο του σχολείου.

Για την ασφάλεια των μαθητών/τριών της επίσκεψης ζητείται η παροχή των εξής υπηρεσιών:

1. Λεωφορείο τελευταίας τεχνολογίας, σύμφωνα με τις απαιτήσεις της                              Ευρωπαϊκής Ένωσης.
  2. Άδεια λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου (ειδικό σήμα λειτουργίας του Ε.Ο.Τ.).

Το σύνολο των μαθητών/τριών είναι 45 και των καθηγητών/τριών 5 (4 συνοδοί και 1 αρχηγός).                                                                                                                                                                                                                                                                                        Αναχώρηση: 08:00 από τον χώρο του σχολείου.

Επιστροφή: 16:00.

Το αναλυτικό πρόγραμμα θα καθοριστεί από τους συνοδούς καθηγητές/τριες.

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος, καθώς και η επιλογή πρακτορείου θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Γυμνασίου Αλωνίων (gym-alonion.pie.sch.gr)

Γιαλαμά Κωνσταντία