OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Εξετάζοντας το χρονοδιάγραμμα της διαδικασίας με βάση τα διαστήματα που προβλέπει το ΠΔ 50/1996, πρέπει να γνωρίζουν όλοι οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί ότι, σύμφωνα με τον προγραμματισμό του ΠΥΣΠΕ Βοιωτίας, η διαδικασία που αφορά τις υπεραριθμίες υπολογίζεται να ολοκληρωθεί τη Δευτέρα 1-7-2013. Οι δηλώσεις προτίμησης των εκπαιδευτικών που έχουν κάνει εμπρόθεσμα αίτηση εσωτερικής μετάθεσης ή βρίσκονται στην διάθεση της Διεύθυνσης ή έχουν μετατεθεί πρόσφατα στην Διεύθυνση Βοιωτίας ώστε να τοποθετηθούν οριστικά σε οργανική θέση πιθανότατα θα υποβάλλονται από την Τρίτη 2-7-2013 έως Πέμπτη 11-7-2013.
Σχετική ανακοίνωση θα υπάρξει στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης.

Στη Λιβαδειά σήμερα, 17 Ιουνίου 2013 ημέρα Δευτέρα και ώρα 12.00 μ.μ., στα γραφεία της Δ/νσης Π.Ε. Βοιωτίας το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Βοιωτίας, που συγκροτήθηκε με την αρ. 603/28-01-2013 απόφαση του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας,  αποτελούμενο από τους:

1. Γκάρτζιο Γεώργιο, Δ/ντή της Δ/νσης Π.Ε. Βοιωτίας, ως Πρόεδρο.
  2. Καλπύρη Ιωάννη, Δ/ντή του 6ου Δ.Σ. Λιβαδειάς, ως Αναπληρωματικό μέλος .
  3. Παπανικολάου Ελένη, Δ/ντρια του 2ου Δ.Σ. Λιβαδειάς, ως Τακτικό μέλος.
    1. Γαμβρίλη Ιωάννη, Δ/ντή του Δ.Σ. Διστόμου, ως Τακτικό αιρετό μέλος.
    2. Τραμπάκουλο Ηλία, Δ/ντή του 5ου Δ.Σ. Θήβας ως Τακτικό αιρετό μέλος.

και την Αγγέλου Ασημίνα, Δασκάλα του 1ου Δ.Σ. Αλιάρτου, ως Γραμματέα του Συμβουλίου συνήλθε σε τακτική συνεδρίαση, ύστερα από την αρ. 6283/Φ.30/Α/15-3-2013 πρόσκληση του προέδρου του Συμβουλίου για να πάρει απόφαση πάνω στα θέματα της ημερήσιας διάταξης.

ΘΕΜΑ 1ο

«Προσδιορισμός κενών οργανικών θέσεων και διαπίστωση υπεραριθμιών.»

(6408 και 6409/17-6-2013)

Το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Βοιωτίας έχοντας υπόψη του:OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. Τις διατάξεις του Π.Δ. 50/1996 «Μεταθέσεις και τοποθετήσεις των εκπαιδευτικών της Δημόσιας Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης», όπως τροποποιήθηκε με το Π.Δ. 100/97 και το Π.Δ. 39/98 (και ΦΕΚ 262/27-11-1998 τ. Α΄ διόρθωση).
  2. Τις σχετικές διατάξεις του νόμου 3848/2010 σε συνδυασμό με το άρθρο 33 παρ. 2 του ν. 4038/2012.
  3. Την υπ΄ αριθμό 80571/Δ1/12-06-2013 (ΑΔΑ: ΒΕΖΦ9-ΚΓ5) απόφαση με θέμα «Μεταθέσεις εκπαιδευτικών λειτουργών Α/θμιας Εκπ/σης από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης» και τους πίνακες με τα ονοματεπώνυμα των εκπ/κών που μετατέθηκαν από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης και οι θέσεις τους παραμένουν κενές.
  4. Την υπ΄ αρ. 80811/Δ1/13-06-2013 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. «Ιδρύσεις, προαγωγές, υποβιβασμοί, συγχωνεύσεις και καταργήσεις Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων» που συνεπάγεται

1. Τον υποβιβασμό του Δ.Σ. Λεονταρίου από 3/θέσιο σε 2/θέσιο
  2. Τον υποβιβασμό του Δ.Σ. Αγίας Τριάδας από 3/θέσιο σε 2/θέσιο
  3. Τον υποβιβασμό του Δ.Σ. Χαιρώνειας από 6/θέσιο σε 5/θέσιο