ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Ν.ΒΟΙΩΤΙΑΣ

ΠΡΑΞΗ 27η /27-11-2020

Συγγραφέας: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ στις 30 Νοεμβρίου 2020

ΠΡΑΞΗ27η /27-11-2020

Κατηγορία ΠΥΣΠΕ | Δεν υπάρχουν σχόλια »

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΣΧΟΛ.ΕΤΟΣ 2020-2021

Συγγραφέας: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ στις 20 Νοεμβρίου 2020

(9Υ3746ΜΤΛΗ-Φ0Υ)_ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2020-2021

Κατηγορία Πρόσκληση ενδιαφέροντος | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδου ΠΕ86 για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στο Υ.ΠΑΙ.Θ.

Συγγραφέας: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ στις 18 Νοεμβρίου 2020

6Λ3646ΜΤΛΗ-5Ω7_ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ_ΠΕ86

Κατηγορία Πρόσκληση ενδιαφέροντος | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Εγγραφή Εκπαιδευτικών στο webex.sch.gr, οδηγίες χρήσης εφαρμογής τηλε-εκπαίδευσης (Webex Meetings)

Συγγραφέας: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ στις 15 Νοεμβρίου 2020

Σχετικά με την εγκύκλιο της 14/11/2020 με θέμα: «Οδηγίες και πληροφορίες για την Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση»  για την εγγραφή σας στο https://webex.sch.gr, σας παραθέτουμε εκ νέου συνοπτικές οδηγίες και σχετικά βίντεο για όποιον εκπαιδευτικό δεν έχει πραγματοποιήσει ακόμη εγγραφή.
ΒΗΜΑ 1ο: Διαδικασία αρχικής εγγραφής, εγκατάστασης και εισόδου εκπαιδευτικών στη υπηρεσία τηλεδιάσκεψης με την πλατφόρμα Cisco WebEx με πιστοποίηση από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, πατήστε εδώ και σχετικό βίντεο παρουσίασης εδώ
ΒΗΜΑ 2ο: Οδηγίες χρήσης εφαρμογής τηλε-εκπαίδευσης (Webex Meetings) για τον εκπαιδευτικό μέσω ΠΣΔ πατήστε εδώ και σχετικό βίντεο παρουσίασης εδώ

**Σε περίπτωση που κάποιος εκπαιδευτικός δεν θυμάται τους κωδικούς στου στο ΠΣΔ, τους αναζητά εδώ εισάγοντας τον Α.Μ. του ή το Α.Φ.Μ. εάν είναι αναπληρωτής)

*** Σε περίπτωση που κάποιος εκπαιδευτικός δεν έχει κωδικούς στο ΠΣΔ (δεν έχει εγγραφεί ποτέ στο ΠΣΔ), πρέπει πρώτα να εγγραφεί στο ΠΣΔ πατώντας εδώ  και μετά να ξεκινήσει την εγγραφή του στο https://webex.sch.gr
1ο επίπεδο υποστήριξης: οι εκπαιδευτικοί θα απευθύνονται στην ομάδα υποστήριξης του σχολείου τους, που αποτελείται από τον διευθυντή και έναν τουλάχιστον εκπαιδευτικό πληροφορικής (ΠΕ86) ή με εξοικείωση σε ΤΠΕ.
2o Επίπεδο υποστήριξης: εφόσον η ομάδα υποστήριξης του σχολείου δεν δύναται να επιλύσει κάποιο πρόβλημα που αφορά στην εγγραφή του εκπαιδευτικού στο Webex, τότε επικοινωνεί με την υπηρεσία υποστήριξης χρηστών (help desk) του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.
Στοιχεία επικοινωνίας:
Τηλέφωνο: 2144169716
e-mail: helpdesk@voi.sch.gr
ή εναλλακτικά η ομάδα υποστήριξης του σχολείου μπορεί να επικοινωνεί με το Help Desk της Κεντρικής Ομάδας Τηλεκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.
Τηλέφωνο: 210-3443949 κάθε μέρα 8πμ-8μμ.

Κατηγορία Διοικητικά, Εγκύκλιος, ΥΠΑΙΘ, Χωρίς κατηγορία | Δεν υπάρχουν σχόλια »

ΠΡΑΞΗ 26/09-11-2020

Συγγραφέας: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ στις 9 Νοεμβρίου 2020

ΠΡΑΞΗ 26 09-11-2020

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΑΞΗΣ 26/09-11-2020

Ενημερώνουμε τους αναπληρωτές που τοποθετήθηκαν με την Πράξη 26/09-11-2020 ότι οφείλουν να παρουσιαστούν από 09/11/2020 έως 10/11/2020 στις σχολικές μονάδες της βασικής τοποθέτησης ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΟΥΣ προκειμένου να αναλάβουν υπηρεσία και να εγγραφούν στο σύστημα μισθοδοσίας.

Κατηγορία Ανακοινώσεις, Αναπληρωτές, ΠΥΣΠΕ | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Εγκύκλιος βεβαιώσεων κίνησης εκπαιδευτικών και μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ βάσει ρυθμίσεων για το covid-19

Συγγραφέας: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ στις 6 Νοεμβρίου 2020

151926_ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΕΚΠ_ΚΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΕΠ ΕΒΠ COVID-19_6ΨΦ146ΜΤΛΗ-ΩΜΨ

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΕΚΠ_ΚΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΕΠ ΕΒΠ COVID-19

Κατηγορία Εγκύκλιος | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Ανακοίνωση-Εκλογές αιρετών εκπροσώπων στα Υπηρεσιακά Συμβούλια των εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπαίδευσης

Συγγραφέας: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ στις 6 Νοεμβρίου 2020

Σας γνωρίζουμε ότι για τις εκλογές της 7 ης Νοεμβρίου 2020 ανάδειξης εκπαιδευτικών στα υπηρεσιακά συμβούλια, τα ηλεκτρονικά ψηφοδέλτια έχουν καταρτιστεί με βάση τις πράξεις ανακήρυξης των υποψηφίων, ενώ, μετά την έκδοση των πράξεων αυτών, εστάλησαν δηλώσεις από κάποιους υποψηφίους στην υπηρεσία περί της μη συμμετοχής τους ως υποψηφίων στις επικείμενες εκλογές, οι οποίες έχουν αναρτηθεί παρακάτω. Mε βάση το ισχύον νομοθετικό πλαίσιο, οι πράξεις ανακήρυξης δεν δύναται να τροποποιούνται. Για λόγους ενημέρωσης των εκλογέων παρατίθεται η παρούσα πληροφόρηση.

Κατατέθηκαν στη Δ/νση Π.Ε. Βοιωτίας αιτήσεις απόσυρσης υποψηφιοτήτων για τις εκλογές αιρετών της 7ης/11/2020, από όλες τις  παρατάξεις της συνημμένης ανακήρυξης.

ΑΝΑΚΗΡΥΞΗ  ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΠΥΣΠΕ

Κατηγορία Ανακοινώσεις, Εκλογές | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Συγγραφέας: ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π.Ε. ΒΟΙΩΤΙΑΣ στις 6 Νοεμβρίου 2020

Κατηγορία Ανακοινώσεις, Εκλογές | Δεν υπάρχουν σχόλια »