ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Ιαν 20219

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ  ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ  ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες ,

Θα θέλαμε  να σας ενημερώσουμε για  τα παρακάτω :

1. Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά από την Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021 και το φαγητό θα το φέρνουν οι μαθητές μαζί τους με την πρωινή προσέλευση .
  2. Όσοι μαθητές έχουν βιβλία από την Δανειστική Βιβλιοθήκη να τα επιστρέψουν τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021
  3. Η κοπή της βασιλόπιτας θα γίνει με την ευκαιρία της γιορτής των γραμμάτων των Τριών Ιεραρχών .
  4. Παραλάβαμε ήδη και θα μοιραστούν και άλλες δύο μάσκες σε κάθε μαθητή .Καλό είναι να έχουν στο φάκελό τους καθημερινά τρεις καθαρές μάσκες για να μπορούν να τις αλλάζουν αν υγραίνονται .
  5. Θα παραλάβουν σε ατομικό φάκελο οι μαθητές των Γ΄,Δ΄,Ε ΄και ΣΤ΄ τον Έλεγχο Προόδου του Α΄ τριμήνου .
  6. Ισχύουν οι Βεβαιώσεις Φοίτησης που έχουν δοθεί στους μαθητές μας
  7. Θα θέλαμε να μας ενημερώνετε έγκαιρα για το λόγο της απουσίας των παιδιών σας και να επιστρέφουν στο σχολείο αφού θα είναι απύρετα τρία εικοσιτετράωρα χωρίς αντιπυρετικό .
  8. Για να προστατευτούμε όλοι μας πρέπει να μας ενημερώνετε  άμεσα αν υπάρχει  ύποπτο ή και επιβεβαιωμένο κρούσμα στο οικογενειακό σας περιβάλλον και να τηρείτε τον  επαρκή χρόνο του αυτοπεριορισμού .Μόνο έτσι θα μειώσουμε τον κίνδυνο της  διασποράς.
  9. Επιτέλους το κυλικείο μας επαναλειτουργεί  ανανεωμένο και  πλήρως οργανωμένο με τα επιτρεπόμενα προϊόντα ποιότητας ,τηρώντας τα μέτρα προστασίας.

Υπεύθυνη η κ. Αναστασία Ισμαηλίδου . Δέχεται και παραγγελία μικρογευμάτων για το Ολοήμερο.

Για οποιαδήποτε συνεννόηση μαζί της μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο : 6977993394

Για οποιαδήποτε απορία και ενημέρωση , είμαστε στη διάθεσή σας.

Τηλέφωνο επικοινωνίας :2382031388

Εmailεπικοινωνίας : mail@dim-pellas.pel.sch.gr

Η διευθύντρια                                              Οι εκπαιδευτικοί

Αναστασία  Χανού