Ευχαριστήρια επιστολή προς τον Μορφωτικό Πολιτιστικό Σύλλογο Αδριανής

Οι μαθητές και μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Αδριανής-Νικηφόρου, ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διευθύντρια του Σχολείου σας ευχαριστούν θερμά για την άμεση ανταπόκρισή σας  στο αίτημα του σχολείου για την αγορά ενός προγραμματιζόμενου ρομπότ δαπέδου (Beebot) μαζί με την ειδική βάση του.

Χάρη στην πολύτιμη χορηγία σας οι μαθητές των μικρών τάξεων του σχολείου μας θα έχουν τη δυνατότητα να διδαχθούν αποτελεσματικότερα το μάθημα των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων και ειδικότερα την ενότητα STEM.

Η ευγενική σας δωρεά είναι ιδιαίτερα σημαντική και υποστηρικτική στο εκπαιδευτικό μας έργο, συμβάλλει στην ποιοτική αναβάθμιση της παρεχόμενης δημόσιας εκπαίδευσης και αποκτά εξέχουσα σημασία στο πλαίσιο των συνθηκών της εποχής μας.

Είμαστε ευγνώμονες για την πολύτιμη βοήθειά σας κι ευελπιστούμε και στο μέλλον στη συνέχιση αυτής της συνεργασίας προς όφελος της εκπαιδευτικής κοινότητας του Σχολείου μας.