Στη σελίδα αυτή μπορείτε να δείτε τους καταλόγους της σχολικής μας βιβλιοθήκης.
Ξεκινήσαμε μια προσπάθεια να διαχωρίσουμε τα βιβλία που είναι κατάλληλα για δανεισμό, προς τους μαθητές. Τα καταγράφουμε και τα ομαδοποιούμε. Τα χωρίσαμε σε τέσσερις μεγάλες ομάδες:

Η προσπάθεια είναι μεγάλη και απαιτεί χρόνο. Ωστόσο ήδη είναι έτοιμη η πρώτη κατηγορία και έχει ξεκινήσει ο δανεισμός.
Στον κατάλογο μπορείτε να δείτε τα βιβλία που περιλαμβάνει αυτή η ομάδα. Μπορείτε να αναζητήσετε τα βιβλία που σας αρέσουν με βάση τον αύξοντα αριθμό τους.
Ο Δανεισμός γίνεται κάθε Παρασκευή. Ο μαθητής που δανείζεται ένα βιβλίο, πρέπει να συμπληρώσει το όνομά του και την ημερομηνία δανεισμού στην καρτέλα που βρίσκεται στην εσωτερική πλευρά του οπισθόφυλλου. Στην συνέχεια παραδίδει την καρτέλα στους δασκάλους που βρίσκονται στο γραφείο.
Όταν επιστρέψει το βιβλίο, θα το παραδώσει στο γραφείο, ώστε να ξανατοποθετεί σε αυτό η καρτέλα και να ξαναπάρει τη θέση του στη βιβλιοθήκη.
Σας ευχόμαστε όμορφα ταξίδια στον κόσμο του βιβλίου!
Ευελπιστούμε σύντομα να είναι έτοιμες και οι άλλες κατηγορίες!
Υ.Γ. Μην παραμελείτε τους κανόνες δανεισμού που αναγράφονται δίπλα στις δανειστικές βιβλιοθήκες!
μενουοδηγίες