ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2023

Σεπ 20237

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπητά μας παιδιά,

Με την την έναρξη της φετινής σχολικής χρονιάς σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος ΑΓΙΑΣΜΟΣ θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 8.30 π.μ. Θα θέλαμε να σας επισημάνουμε τα εξής:

•  Η ώρα προσέλευσης των μαθητών/ μαθητριών είναι η 8.15 π.μ. και αποχώρησης η 10.30 π.μ.
  •  Θα υπάρχουν λεωφορεία για την μετακίνηση των μαθητών/μαθητριών προς και από το σχολείο
  •  Οι μαθητές/ μαθήτριες θα προσέλθουν στο σχολείο ΜΕ τσάντες καθώς θα τους μοιραστούν τα βιβλία. Την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2023, το σχολείο θα αρχίσει κανονικά την λειτουργία του από 8.15π.μ. – 13.15  για το πρωινό πρόγραμμα και 13.20 – 15.00  για το Ολοήμερο πρόγραμμα.
  •  Μετά το πέρας του Αγιασμού θα πραγματοποιηθεί μια πρώτη, σύντομη συνάντηση-ενημέρωση των γονιών/κηδεμόνων των μαθητών/μαθητριών της Α’ τάξης με την/τον εκπαιδευτικό της τάξης αυτής.

Το διδακτικό προσωπικό και η διεύθυνση του σχολείου σας εύχεται μια όμορφη, δημιουργική και ήρεμη σχολική χρονιά με υγεία και αγάπη!

Η Διευθύντρια του σχολείου

Κόκλα Καλλιόπη