Εικονική Θεολογία

Ρόη Ακανθοπούλου

Αγία Γραφή

Αποτέλεσμα εικόνας για αγία γραφή βιβλικής εταιρίαςΗ Αγία Γραφή σε μετάφραση της Βιβλικής Εταιρίας (ΤGVD)

με δυνατότητα εύρεσης χωρίου ή λέξης (στη δημοτική) στον παρακάτω σύνδεσμο:

Κάνοντας κλικ στο όνομα του βιβλίου (πάνω αριστερά) στη συγκεκριμένη σελίδα, μπορείτε να μεταβείτε σε όποιο χωρίο αναζητάτε.

Το σημαντικό είναι ότι με copy-paste μπορείτε να μεταφέρετε οποιοδήποτε χωρίο της Αγίας Γραφής στο κείμενό σας (στο Word).

Στην αρχική σελίδα του παραπάνω συνδέσμου μπορείτε να βρείτε την Αγία Γραφή σε μετάφραση σε όλες τις γλώσσες του κόσμου (από τη Βιβλική Εταιρία).

Αφήστε μια απάντηση

Η ανάγκη να μοιραστώ τη δουλειά μου και ν’ ακούσω τη γνώμη σας με ώθησε να φτιάξω αυτό το ιστολόγιο. Κύριος στόχος μου είναι η όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ωφέλεια των μαθητριών και των μαθητών μας κατά την εκπαιδευτική διαδικασία.

Είμαι θεολόγος εδώ και πολλά χρόνια στο Γυμνάσιο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, στο κέντρο της πόλης. Προηγουμένως δίδαξα θρησκευτικά και στην Ελληνογαλλική Σχολή «ΚΑΛΑΜΑΡΙ» για επτά χρόνια. Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντική η ανταλλαγή εκπαιδευτικού και διδακτικού υλικού: μας δίνει ιδέες και ποικιλία για τον καθημερινό μας αγώνα και αγωνία μέσα στην τάξη.

Καλώς ήλθατε, λοιπόν, στην «Εικονική Θεολογία»!

Καλή περιήγηση!

...