Το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας θα υλοποιήσει σεμινάριο με στόχο την υποστήριξη των εκπαιδευτικών που εκπονούν εγκεκριμένα προγράμματα αγωγής υγείας για το σχολικό έτος 2012-2013 με θέμα τη στοματική υγεία. Στο σεμινάριο αυτό θα παρακολουθήσουν και οι εκπαιδευτικοί των σχολικών μονάδων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα για τη στοματική υγεία με τη βιωματική μέθοδο μάθησης της Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20/3/2013 στο Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας, Κηφισίας 16 (4ος όροφος) με ώρα έναρξης τις 15.00. Εμψυχώτριες θα είναι η Χιόνη Μαρία, υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας και η Σπέντζου Γεωργία, Οδοντίατρος-Εκπαιδευτικός του 2ου ΕΠΑΛ Ν. Φιλαδέλφειας, μέλος της συγγραφικής ομάδας του εκπαιδευτικού υλικού Αγωγής της Στοματικής Υγείας της Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας. Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που αναφέρονται στη συνημμένη λίστα και επιθυμούν να παρακολουθήσουν το σεμινάριο να επιβεβαιώσουν ηλεκτρονικά τη συμμετοχή τους μέχρι την Τρίτη 19/3/2013 στο agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr.
Στους συμμετέχοντες θα δοθεί και το ανάλογο εκπαιδευτικό υλικό.

Συν: λίστα προγραμμάτων

Δείτε την εγκύκλιο,

και την λίστα των προγραμμάτων >>>  ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

της Διεύθυνσης Δ. Ε. Α΄ Αθήνας

Αναστάσιος Σαββαΐδης
Φιλόλογος-Ιστορικός

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Φυλάδια. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.