Σεμινάριο για την υποστήριξη των εγκεκριμένων προγραμμάτων αγωγής υγείας για το σχολικό έτος 2012-2013 με θέμα σεξουαλική αγωγή – διαφυλικές σχέσεις

Το Γραφείο Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας θα υλοποιήσει σεμινάριο με στόχο την υποστήριξη των εκπαιδευτικών που εκπονούν εγκεκριμένα προγράμματα αγωγής υγείας για το σχολικό έτος 2012-2013 με θέμα σεξουαλική αγωγή – διαφυλικές σχέσεις. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 27/3/2013 στο Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας, Κηφισίας 16 (4ος όροφος) με ώρα έναρξης τις 15.00. Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που αναφέρονται στη συνημμένη λίστα και επιθυμούν να παρακολουθήσουν το σεμινάριο να επιβεβαιώσουν ηλεκτρονικά τη συμμετοχή τους μέχρι την Τρίτη  26/3/2013 στο agygeias@dide-a-ath.att.sch.gr.

Συν: λίστα προγραμμάτων

Δείτε την εγκύκλιο & λίστα προγραμμάτων >>> ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

της Διεύθυνσης Δ. Ε.  Α΄ Αθήνας

Αναστάσιος Σαββαΐδης

Φιλόλογος-Ιστορικός

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Σεξουαλική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.