Ενημερωτικά Σημειώματα…

Ενημερωτικό Σημείωμα: Διατήρηση Βιβλίων (19-5-2020)

Σύμφωνα με όσα αναφέρονται στην με Αρ. Πρωτοκόλλου: Φ.20/57807/Δ1/18-5-2020 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ:

Παρακαλούνται οι μαθητές/τριες να διατηρήσουν όλα τα βιβλία τους για την πιθανή αξιοποίησή τους και την επόμενη σχολική χρονιά  2020-2021.

Από τη διεύθυνση του σχολείου

Ενημερωτικό Σημείωμα ΣΤ’ τάξης: Αλλαγή 2ης Ξένης Γλώσσας (20-5-2020)

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με υπουργική απόφαση, η επιλογή της 2ης ξένης γλώσσας που έκαναν οι μαθητές στην Ε’ δημοτικού συνεχίζεται μέχρι και την Γ’ Γυμνασίου. Κατ’ εξαίρεση, όσοι γονείς μαθητών της ΣΤ΄ τάξης έχουν σημαντικούς λόγους να αλλάξουν τα παιδιά τους τη δεύτερη ξένη γλώσσα στην Α΄ Γυμνασίου, παρακαλούνται να προσέλθουν στο σχολείο για να υποβάλλουν γραπτή αιτιολογημένη αίτηση, έως τις 5 Ιουνίου 2020. Η αίτηση θα διαβιβαστεί στο Γυμνάσιο μαζί με το Απολυτήριο.

Από τη διεύθυνση του σχολείου