Αυγ 05 2012

Σχετικά με μας…

Το 8ο Δημοτικό Σχολείο Κιλκίς ιδρύθηκε με το Φ.Ε.Κ. 1067/Β/30.8.2000, ενώ ξεκίνησε τη λειτουργία του τη Σχολική Χρονιά 2004- 2005. Είναι χτισμένο στο οικόπεδο όπου παλαιότερα στεγαζόταν η Στρατονομία Κιλκίς στη συμβολή των οδών Αριστοτέλους και Κανάρη. Το κτίριο που στεγάζει το σχολείο είναι σύγχρονο και περιλαμβάνει μια αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, εργαστήριο πληροφορικής, εργαστήριο πειραμάτων φυσικής, καθώς και δανειστική βιβλιοθήκη.
Τη Σχολική Χρονιά 2013-2014 στο σχολείο μας φοιτούν 138 μαθητές οι οποίοι κατανέμονται σε 8 Τμήματα. Παράλληλα λειτουργεί Τμήμα Ένταξης, καθώς και Τάξη Υποδοχής.
Το Σχολείο μας είναι εξοπλισμένο με υψηλής ποιότητας εποπτικό εξοπλισμό, ενώ στον προαύλειο χώρο υπάρχει ένα σύγχρονο γήπεδο.

Αυτή η σελίδα έχει τις ακόλουθες υποσελίδες