Αυγ 30 2014

Γιορτή της 25ης Μαρτίου Σχ. Έτους 2012-13

Με μια πλούσια σε θέαμα και συγκινήσεις γιορτή, το σχολείο μας τίμησε την επέτειο της 25ης Μαρτίου. Στη γιορτή συμμετείχαν όλες οι τάξεις με ποιήματα τραγούδια και θεατρικά δρώμενα. Το κύριο μέρος της γιορτής το είχαν αναλάβει η τάξη Ε΄,που παρουσίασε το Χρονικό της Επανάστασης του 1821, ενώ η Στ΄παρουσιάσε ένα συγκινητικό θεατρικό σκετς που είχε σαν θέμα τους βίαιους  εξισλαμισμούς  και το παιδομάζωμα. Το μουσικό κομμάτι της γιορτής το επιμελήθηκε η χορωδία της Δ΄ Τάξης, ενώ ο μαθητής Μιχαηλίδης Θεόφιλος και η μαθήτρια  Μιχαηλίδου Ελευθερία τους συνόδεψαν με το αρμόνιο  και την κιθάρα τους.

Ανήμερα της επετείου το σχολέιο μας συμμετείχε στις καθιερωμένες εορταστικές εκδηλώσεις που αποκορύφωμά τους είχαν την  μαθητική και στρατιωτική παρέλαση.