Drasi Allileggiis

Δράση Αλληλεγγύης

Ανακοινώσεις Δράσεις Κοινωνικές

Ύστερα από πρόταση του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού σε συνεργασία με το Όλοι Μαζί Μπορούμε, το Μαζί για το Παιδί, την Περιφέρεια και τους Δήμους της Αττικής, το σχολείο μας προχώρησε σε μία κίνηση αλληλεγγύης συγκεντρώνοντας συντονισμένα με τη συνεισφορά των γονέων και κηδεμόνων  των μαθητών/τριών μας σχολικά είδη όπως τσάντες, τετράδια, μολύβια και στυλό για τους μαθητές της Θεσσαλίας που δοκιμάζονται από τις πλημμύρες της πρόσφατης κακοκαιρίας. Με πρωτοβουλία του Προέδρου και των μελών του Συλλόγου των Γονέων & Κηδεμόνων του 6ου Γυμνασίου τα είδη παραδόθηκαν το Σάββατο 16/9 στο Δημαρχείο του Αγ. Δημητρίου για να δώσουν χαρά στους μικρούς μαθητές με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Σας ευχαριστούμε όλους/ες για την άμεση ανταπόκρισή σας.